Green_Gas_2026_900

Wirus ze Schmallenbergu jest w Irlandii

7 listopada 2012
FAMMU/FAPA podała, że 31 października władze Irlandii Północnej poinformowały o wykryciu pierwszego przypadku tzw. wirusa ze Schmallenbergu. Obecność wirusa wykazały testy u jednego z cieląt, urodzonego z deformacjami na farmie w Banbridge w hrabstwie Down.
Dzień wcześniej również Irlandia poinformowała o wykryciu pierwszego przypadku tego wirusa. Badania pośmiertne płodu cielęcia z farmy w hrabstwie Cork dały wynik pozytywny.

Tym samym liczba krajów, które wykryły wirusa ze Schmallenbergu wzrosła do 13. Kraje takie jak: Holandia, Belgia, Wielka Brytania, w tym Irlandia Północna, Francja, Włochy, Irlandia, Luksemburg, Hiszpania, Dania oraz Szwajcaria odnotowały przypadki zachorowań zwierząt, natomiast Austria, Polska i Finlandia stwierdziły przeciwciała wirusa u owiec i bydła.


POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę