GUS_230920_750x100_stat

Wołowe priorytety

28 kwietnia 2006

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają intensywne prace nad przygotowanym przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła programem restrukturyzacji sektora wołowiny na lata 2007-2013.

Wg nieoficjalnych informacji program po niewielkich modyfikacja będzie przyjęty i wdrożony do realizacji od 1 stycznia 2007 roku.
- W resorcie jest wola polityczna wsparcia sektora żywca wołowego i wołowiny, trwają natomiast analizy nad pożądanymi i realnymi instrumentami wsparcia. W szczególności problem stanowi wprowadzenie już od 2007 roku dopłat do mamek, instrumentu stosowanego w krajach ,,starej piętnastki’’ Unii Europejskiej dla wsparcia rolników wypadających z przyczyn administracyjnych z produkcji mleka. Resort szczegółowo analizuje od kiedy byłoby to możliwe. Łatwiejsze do wdrożenia od 1 stycznia 2007 będzie postulowane przez nas powiązanie dopłat do powierzchni paszowej z posiadanym pogłowiem – mówi Jerzy Wierzbicki, prezes zarządu PZPBM .

Jednym z priorytetów jeśli chodzi o rynek bydła opasowego w Polsce zdaniem Wierzbickiego jest  zrestrukturyzowanie pogłowia 800tys sztuk krów, które będą wyłączone z produkcji mleka na pogłowie krów mamek.


POWIĄZANE

Prezesi zebrani na naradzie, która odbyła się w Biurze Krajowej Rady Izb Rolnicz...

Kupując nowego laptopa, niektórzy klienci kierują się wyłącznie ceną, gdyż nie c...

W obliczu coraz większych niepewności w związku z Brexitem, kryzysem COVID-19 i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę