Wybory do Izb

28 grudnia 2006

4 lutego w całym kraju odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Mimo zablokowania przez resort finansów dodatkowych funduszy na ich przeprowadzenie Izby zapewniają, że rolnicy nie będą mieli kłopotów z głosowaniem.

W listopadzie Izby Rolnicze przepchnęły przez sejmową komisję rolnictwa poprawkę do przyszłorocznego budżetu przekazująca samorządowi rolniczemu 4 miliony złotych na przeprowadzenie wyborów. Ale przeciwko temu zaprotestował resort finansów, który podważył podstawę prawną takiej dotacji. Ostatecznie poprawka przepadła, a Izby muszą przeprowadzić wybory bez dodatkowych funduszy. Ale mówią, że sobie poradzą i apelują o wzięcie udziału w wyborach. Zachęcam wszystkich, by tego dnia wzięli udział w wyborach do Izb Rolniczych i wybrali najlepszych swoich reprezentantów. Ponieważ od Izb Rolniczych będzie coraz więcej w polskim i europejskim rolnictwie zależało – mówi Jan Krzysztof Ardanowski z Krajowej Rady Izb Rolniczych, jednocześnie wiceminister rolnictwa.

Członkami samorządu rolniczego są wszyscy płatnicy podatku rolnego. Przysługuje im prawo kandydowania do rady powiatowej oraz uczestniczenia w ich wybieraniu.


POWIĄZANE

8 stycznia 2020 w Brukseli odbyło się pierwsze spotkanie nowej Prezydencji COGEC...

W województwie wielkopolskim potwierdzono drugie w tym roku ognisko wirusa grypy...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że - jako płatnik emerytur ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę