Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Wybory do Izb

28 grudnia 2006

4 lutego w całym kraju odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Mimo zablokowania przez resort finansów dodatkowych funduszy na ich przeprowadzenie Izby zapewniają, że rolnicy nie będą mieli kłopotów z głosowaniem.

W listopadzie Izby Rolnicze przepchnęły przez sejmową komisję rolnictwa poprawkę do przyszłorocznego budżetu przekazująca samorządowi rolniczemu 4 miliony złotych na przeprowadzenie wyborów. Ale przeciwko temu zaprotestował resort finansów, który podważył podstawę prawną takiej dotacji. Ostatecznie poprawka przepadła, a Izby muszą przeprowadzić wybory bez dodatkowych funduszy. Ale mówią, że sobie poradzą i apelują o wzięcie udziału w wyborach. Zachęcam wszystkich, by tego dnia wzięli udział w wyborach do Izb Rolniczych i wybrali najlepszych swoich reprezentantów. Ponieważ od Izb Rolniczych będzie coraz więcej w polskim i europejskim rolnictwie zależało – mówi Jan Krzysztof Ardanowski z Krajowej Rady Izb Rolniczych, jednocześnie wiceminister rolnictwa.

Członkami samorządu rolniczego są wszyscy płatnicy podatku rolnego. Przysługuje im prawo kandydowania do rady powiatowej oraz uczestniczenia w ich wybieraniu.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Drobiarstwa Izba Gospodarcza  stanowisko zespołu d/s drobiarstwa w ...

„Piątka dla zwierząt” to ustawa likwidująca bardzo ważną dziedzinę eksportu, gos...

– Bez eksportu nie ma polskiego rolnictwa. Nie ma alternatywnych rynków. To jest...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę