A_BIO_AGRO_950

Wzrost eksportu mięsa z Brazylii

5 stycznia 2016

W lutym eksport wołowiny oraz wieprzowiny z Brazylii wzrósł do najwyższego poziomu notowanego od kilku miesięcy - podaje FAMMU/FAPA.
Eksport świeżej, chłodzonej oraz mrożonej wołowiny wyniósł 67 tys. ton wobec 51,8 tys. ton w styczniu br. Tym niemniej poziom eksportu wołowiny był o 10 proc. mniejszy niż przed rokiem. W lutym br. eksport świeżej, chłodzonej oraz mrożonej wieprzowiny wyniósł 32,8 tys. ton wobec 29 tys. ton w styczniu br.

W stosunku do lutego 2010 roku eksport ten zwiększył się o 8 proc. W ostatnich dwunastu miesiącach średnie ceny eksportowe wołowiny zwiększyły się o 36 proc. do 4847 USD/t. W tym samym okresie średnie ceny eksportowe mięsa wieprzowego wzrosły o 9 proc. do 2736 USD/kg.

 


POWIĄZANE

W sercu Newark w stanie New Jersey działa AeroFarms – pionier rolnictwa wertykal...

Inwestycje Zwiększające Konkurencyjność (IZK). Kto dostanie pieniądze, ile i na ...

Bezpieczeństwo konia i jeźdźca to absolutny priorytet – w każdych warunkach atmo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę