informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zabezpieczą interesy rolników

3 grudnia 2015
Zgodnie z ubezpieczeniem rolników w KRUS ubezpieczeniu podlega osoba prowadząca gospodarstwo rolne powyżej 1 ha przeliczeniowego, co jest jednoznaczne z tym że rolnicy posiadający małe gospodarstwa rolne 1 - 4 hektary fizyczne, o bardzo niskiej klasie gleby V – VI, nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu w KRUS, gdyż nie posiadają przynajmniej 1 ha przeliczeniowego.
Ci rolnicy mogą dobrowolnie zawrzeć ubezpieczenie w KRUS na wniosek, albo tez wykupić dodatkowa polisę ubezpieczeniową, na która ich będzie stać i która zabezpieczy ich minimalne potrzeby. Należy również dodać, że obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS obejmuje ochroną ubezpieczeniowa w wyniku wypadków i świadczeń z tego tytułu, jeżeli wypadek nastąpi tylko i wyłączne podczas pracy związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.
Co w przypadku gdy wypadek nie był związany z prowadzenie gospodarstwa rolnego? Zabezpieczaja interesy rolników
Rolnik nie otrzyma jednorazowego świadczenia za poniesiony uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku.
Stąd niezbędnym wydaje się zbudowanie oferty ubezpieczeniowej, która będzie uzupełnieniem obowiązkowego ubezpieczenia rolników dobrowolnym ubezpieczeniem od wypadków.
Dla MACIF Życie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oczywista jest współpraca ze środowiskiem wiejskim. Dlatego właśnie MACIF Życie TUW przygotowało ofertę dostosowaną do potrzeb rolników i spełniająca ich niezbędne wymagania. Oferowany produkt zapewnia ochronę na obszarze działalności rolniczej, w życiu prywatnym, a także podczas urlopu za granicą.
- Skąd taka propozycja? Wystarczy zadać sobie proste pytanie: co stanie się w razie śmierci rolnika? Załóżmy, że jego rodzina musi stawić czoło sytuacji, w której zostaje pozbawiona dochodów i musi spłacić pozostawione przez niego długi. A co stanie się, jeśli ma miejsce wypadek, a w jego następstwie pobyt w szpitalu? Oferta MACIF Życie TUW umożliwia pomoc rodzinie poszkodowanego za minimalna cenę (40 lub 80 złotych na rok w zależności od wybranej opcji). Niezwykle istotne jest i należy to podkreślić, że ochrona obejmuje wypadek mający miejsce podczas działalności rolniczej, w życiu prywatnym, a także podczas wakacji za granicą. W przypadku śmierci w następstwie choroby, oferta zapewnia pokrycie kosztów pogrzebu. Oferowany produkt został stworzony w porozumieniu z rolnikami i jest dostępny od listopada 2012 roku bez operacji handlowych, co jest prawdziwym sukcesem – mówi Phillipe Safray, prezes Macif Życie TUW
Siłą MACIF Życie TUW są Klienci, którzy są zadowoleni ze swoich ubezpieczeń i mówią o tym otwarcie. MACIF Życie TUW jest towarzystwem, gdzie Klienci są najważniejsi. Zasadą towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych jest to, że nie wypłaca się dywidendy założycielom. Ubezpieczony, czyli Członek Towarzystwa, jest podmiotem, a nie przedmiotem działalności MACIF Życie TUW.

Rolnik przy rozszerzeniu zakresu ochrony ubezpieczeniowej, może sobie zabezpieczyć kredyt dostosowując sumę ubezpieczenia i zakres ochrony ubezpieczeniowej do wymogów bankowych.
Wszyscy wiemy, że dziś banki wymagają dodatkowych zabezpieczeń, a taka polisa może w znaczny sposób ułatwić pobranie kredytu przez rolnika. Mam nadzieję ze ta współpraca przyczyni się do rozwoju ubezpieczeń wzajemnych wśród rolników i zabezpieczy  ich interesy.
W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji, można kontaktować się pod numerem telefonu 22 535 02 00, 14 655 20 40.
Paweł Augustyn
Przewodniczący Komisji ds. ubezpieczeń KRIR II kadencji


Suma ubezpieczenia

Śmierć z każdej przyczyny

1.500,00 złotych


Składka roczna

40 złotych

Suma ubezpieczenia

Śmierć w wyniku NNW

15.000,00 złotych

Pobyt w szpitalu w wyniku NNW

30,00 złotych/dzień do 15 dni pobytu


Suma ubezpieczenia

Śmierć z każdej przyczyny

3.000,00 złotych


Składka roczna

80 złotych

Suma ubezpieczenia

Śmierć w wyniku NNW

30.000,00 złotych

Pobyt w szpitalu w wyniku NNW

60,00 złotych/dzień

do 15 dni pobytu

POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po rozpatrzeniu wniosku, który wpłynął do Ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę