aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zboże dla Afryki

15 października 2003

Ponad 50 tysięcy potrzebujących w Tanzanii otrzymało mąkę, jaką wysłała archidiecezja katowicka - wynika z końcowego raportu jaki po zakończeniu rozdziału mąki przesłała do Polski Caritas tego kraju.

Ponad czterysta ton mąki trafiło do Tanzanii oraz na Madagaskar w ramach, zainicjowanej przez Telewizję Polską, akcji "Polskie zboże dla głodujących w Afryce". Jako pierwszy inicjatywę zebrania pieniędzy na zakup mąki dla głodujących w Afryce podchwycił metropolita górnośląski - Arcybiskup Damian Zimoń. Dzięki przeprowadzonej w kościołach zbiórce pieniędzy udało się zakupić zboże z którego uzyskano około czterystu ton mąki. Trafiła ona na początku tego roku do placówek i ośrodków Caritas na Madagaskarze i w Tanzanii.

Z raportu nadesłanego właśnie przez tanzańską Caritas wynika, że około pięćdziesięciu tysięcy potrzebujących otrzymało trzy kilogramy mąki miesięcznie. Jak poinformowała w swoim raporcie tanzańska Caritas plagą głodu objętych jest siedemdziesiąt procent ludności kraju. O prowadzonej przez górnośląską Caritas akcji, z uznaniem podczas ubiegłorocznej pielgrzymki do Polski mówił Papież Jan Paweł II, podkreślając, że jest to dowód solidarności w miłosierdziu.


POWIĄZANE

W czwartek Parlament Europejski udzielił absolutorium Komisji, wszystkim agencjo...

Główny Lekarz  Weterynarii poinformował o złożeniu do Światowej Organizacji Zdro...

Amerykański Bank Eksportu-Importu zatwierdził decyzję o finansowaniu kredytowym ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę