aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zmiany w zasadach rejestracji zwierząt

3 grudnia 2015
W uzgodnieniu z Głównym Lekarzem Weterynarii uległy zmianie zasady rejestracji zwierząt w systemie IRZ służące do kontroli poprawności danych na zgłoszeniach, dotyczące: wieku matki w dniu urodzenia, okresu międzywycieleniowego matki,liczby urodzonego jednorazowo potomstwa.
Na podstawie opinii Głównego Lekarza Weterynarii podniesiono m.in. minimalny wiek matki w dniu urodzenia potomstwa dla bydła z 15 na 22 miesiące oraz minimalny okres międzywycieleniowy dla bydła z 250 na 280 dni. Szczegółowy wykaz wprowadzonych zmian przedstawiono w załączniku.
Zgodnie z opinią Głównego Lekarza Weterynarii dopuszcza się zarejestrowanie w przypadku, gdy dane na zgłoszeniu nie spełniają podanych warunków ale po uprzednim sprawdzeniu i wykluczeniu pomyłki rolnika.
- W celu usprawnienia obsługi zgłoszeń Agencja wprowadziła zmiany w procedurach umożliwiające dokonanie rejestracji ograniczając uciążliwość dla rolnika związaną z weryfikacją danych na zgłoszeniach. Wprowadzone zmiany mają na celu zwrócenie uwagi i wyeliminowanie częstych błędów rolników na zgłoszeniach. W żadnym wypadku nie uniemożliwiają rejestracji (wydania paszportu), a tym samym nie powodują sankcji dla rolnika z tytułu niezarejestrowania bądź nieterminowego zarejestrowania nie wynikającego z winy rolnika – mówi  Zbigniew Banaszkiewicz, wiceprezes Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę