aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zmniejszyć populacje bobrów

3 grudnia 2015
Podlaska Izba Rolnicza  mając na względzie interesy ekonomiczne rolników zwróciła się do Ministerstwa Środowiska z prośbą o podjęcie działań mających na celu rozwiązanie problemu polegającego na ciągle rosnącej populacji bobrów. Jak podkreśla PIR zwierzęta te coraz śmielej wkraczają na grunty uprawne i niszczą produkcję rolniczą  . Robiąc  tamy na rzekach powodują bowiem wylewanie  wody z koryt rzek na pola uprawne rolników. Wiele szkód czynią też zwalone przez bobry drzewa.
- Obowiązujące obecnie Prawo Łowieckie oraz ustawy o ochronie przyrody i ochronie zwierząt nie spełniają swojej roli w zakresie ograniczania rozmiaru szkód wyrządzanych w uprawach rolnych oraz sposobu szacowania strat i wielkości naliczania odszkodowań. Bobra objęto ochroną ponieważ niemalże  nie było go przed laty w naszym środowisku, jednak obecnie jego liczebność jest mocno przekroczona – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes  Podlaskiej Izby Rolniczej.
Dlatego też zdaniem samorządu rolniczego z Podlasia  konieczne jest przeniesienie bobrów w inne miejsce lub zredukowanie ich populacji.


POWIĄZANE

22 kwietnia NCBR ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsi...

Copa i Cogeca zwracają się do negocjatorów ds. opakowań o znalezienie wykonalneg...

Wkrótce rozpocznie się sezon działkowy, a wraz z nim czas przygotowania do letni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę