aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Aktywność fizyczna na zdrowy sen

26 kwietnia 2022
Aktywność fizyczna na zdrowy sen
Newseria Lifestyle

Odpowiednia długość wpływa na jakość snu, który jest podstawą dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli jesteśmy wyspani i odprężeni z łatwością możemy w ciągu dnia realizować wyznaczone zadania. Regularna aktywność fizyczna pomoże nam lepiej przespać noc i nie budzić się w nocy. Zatem co ćwiczyć i jak ćwiczyć by podnieść komfort naszego snu?

Istotnym elementem higieny snu jest aktywność fizyczna, taka jak np. spacerowanie, praca w ogrodzie czy gimnastyka wieczorna*. Teraz jest najlepszy moment by przesiąść się na rower, odszukać w szafie buty do biegania czy wyjąć piłkę do gry. Zależność między nocnym odpoczynkiem a uprawianiem sportu widoczna jest w codziennym życiu. Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu jest on głębszy i dłuższy, a poranki rześkie. Pamiętajmy, że sport może być odstresowujący, rozluźnia mięśnie a także uczy poprawnej techniki oddychania, co pomaga w zasypianiu i efektywnym wysypianiu się.

Ćwiczenia wpływające na dobrej jakości sen

Jeśli chcemy poprawić jakość swojego funkcjonowania w ciągu dnia, a przede wszystkim efektywność swojego snu należy wziąć pod uwagę porę, podczas której wykonujemy ćwiczenia, a także wybrać ich rodzaj oraz długość.

- jazdę na rowerze czy spacer uprawiaj rano lub późnym popołudniem. Aktywności na świeżym powietrzu pozwolą na dotlenienie organizmu

- poranne bieganie dodaje energii w ciągu dnia, a wieczorem pozwala na ujście zmęczeniu
i gwarantuje zdrowy sen

- aktywności siłowe należy wykonywać rano lub po południu. Takie ćwiczenia poprawiają wydolność układu krążenia, który odpowiedzialny jest za jakościowy nocny odpoczynek

- joga, łagodna gimnastyka i spokojniejsze ćwiczenia można wykonywać wieczorową porą. Uspokajają umysł i rozluźniają ciało, co ma pozytywny wpływ na nasz sen.

Pamiętajmy by ćwiczyć systematycznie i by nie było to później niż 3 godziny przed planowanym snem. Tylko regularna aktywność fizyczna poprawi jego jakość. Trzy sesje w tygodniu lub krótsze, ale codzienne treningi wpłyną pozytywnie na nasz nocny odpoczynek.

Sen a odpowiednie produkty

Niedobór snu to brak właściwej regeneracji naszego organizmu i spadek formy. Dorosły człowiek potrzebuje go ok 7-8 godzin. Aby dobrze się wyspać należy zadbać o jego higienę, czyli należy przestrzegać zasad poprawiających jakość naszego odpoczynku.

Po wyczerpującym, aktywnym dniu, dobrze jest się położyć do wygodnego łóżka, przykryć kołdrą i zapaść w głęboki sen. Jego efektywność możemy również poprawić dzięki odpowiednim produktom, to pod czym śpimy ma bardzo duże znaczenie. Marka Wendre stworzyła linię kołder i poduszek ANTIBACTERIAL, które są wykonane ze specjalnie opracowanych włókien ANTIBACT™. Włókna te działają przeciwbakteryjnie, redukują rozwój roztoczy oraz produkowanych przez nie alergenów. Ważne jest również, że kołdra ANTIBACTERIAL jest po prostu wygodna. Puszyste wypełnienie i gładka mikrofibra zadbają o nasz nocny komfort.

Aktywność fizyczna wspomaga jakościowy, nocny odpoczynek, a efektywny sen poprawia nasze samopoczucie, odporność, możliwość skupienia w ciągu dnia czy sportowe rezultaty. 

 

*Szachiński M. „Zaburzenia snu”

 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

***

Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi i zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” - mówi Witold Zając.

Więcej informacji na: www.wendre.pl

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę