Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Akumulatorowe podkaszarki w małych ogrodach: elastyczność i oszczędność miejsca dzięki kompaktowym rozwiązaniom

28 czerwca 2023
Akumulatorowe podkaszarki w małych ogrodach: elastyczność i oszczędność miejsca dzięki kompaktowym rozwiązaniom

Źródło: Adobe Stock

Małe ogrody wymagają szczególnej uwagi i staranności w utrzymaniu, gdyż każdy centymetr przestrzeni jest cenny. Do ich pielęgnacji potrzebne są narzędzia kompaktowe, takie, które docierają do trudno dostępnych miejsc i jednocześnie zapewniają łatwe manewrowanie w ciasnych zakątkach. Wymogi te spełniają podkaszarki akumulatorowe.

Stanowią one świetne narzędzie dla właścicieli niewielkich ogrodów, oferując elastyczność, oszczędność miejsca i efektywne zarządzanie terenem zielonym. Poznaj zalety i funkcjonalności podkaszarek na akumulator.

Jak akumulatorowa podkaszarka oszczędza energię i dba o środowisko? 

Doskonałym wyborem do pielęgnacji małych ogrodów jest akumulatorowa podkaszarka do trawy. To narzędzie, które sprawdza się nie tylko do koszenia, ale także dbania o detale i estetyczny wygląd trawnika. Podkaszarka służy bowiem do przycinania trawy na trudno dostępnych obszarach, gdzie kosiarka nie dociera, np. wokół drzew, krzewów, wzdłuż ogrodzeń czy krawędzi ścieżek i rabat. Jednocześnie zasilanie akumulatorowe sprawia, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego.

Akumulatorowa podkaszarka RYOBI® to doskonały przykład, jak innowacyjne rozwiązania łączą wydajność, komfort pracy i zrównoważony rozwój. Narzędzia tej marki zasilane są akumulatorami, które pozwalają oszczędzać energię i minimalizują negatywny wpływu na środowisko.

Narzędzia akumulatorowe RYOBI® działają w oparciu o wymienną baterię, która jest kompatybilna z różnymi urządzeniami o tej samej klasie napięcia. Do wyboru są dwa systemy:

  • ONE+™ z akumulatorem 18V o różnych pojemnościach,
  • MAX POWER z baterią 36V (także dostępne są różne pojemności).

To rozwiązanie jest nie tylko wygodne i praktyczne, ale także oszczędza pieniądze, miejsce i ogranicza produkcję elektrośmieci.

 

Mężczyzna kosi trawę przy krawędziach podkaszarką

Źródło: Adobe Stock

Wszystkie akumulatory RYOBI® zbudowane są z ogniw litowo-jonowych, co w porównaniu do poprzedniej generacji zapewnia większą moc i trwałość oraz dłuższy czas działania. Bateria Lithium+ poprawia wydajność narzędzi RYOBI® 18V ONE+, zwiększając moment obrotowy do 15% oraz zapewniając do 35% dłuższy czas pracy. Do tego jest o 45% lżejsza niż akumulator Ni-Cd.

Dodatkowo akumulatory RYOBI® wyróżniają się zaawansowanymi systemami zarządzania energią, które optymalizują wydajność i przedłużają czas pracy na jednym naładowaniu. Technologia High Power o 25% ogranicza emisję ciepła, co przekłada się na wydłużone działanie. Natomiast IntelliCell zapewnia stałe monitorowanie i bilansowanie ogniw dla większej wydajności. Warto także dodać, że akumulatory RYOBI® mają czterostopniowy wskaźnik poziomu naładowania (100%, 75%, 50%, 25%), co pozwala kontrolować czas pracy.

>>Czytaj także: Jak zarządzać zużyciem energii w podkaszarkach akumulatorowych?  

Nowa podkaszarka RYOBI® 18V 33 cm na akumulator 

Do pielęgnacji małych ogrodów polecane są nowe podkaszarki akumulatorowe RYOBI® 18V  o szerokości cięcia 33 cm. Doskonale sprawdzają się do koszenia w trudno dostępnych miejscach i na ograniczonych przestrzeniach, a przy tym zapewniają komfort pracy. W nowych podkaszarkach na akumulator zastosowano bowiem regulowany uchwyt pomocniczy, który można dostosować do wzrostu użytkownika. Zachowanie prawidłowej postawy podczas pracy ogranicza zmęczenie podczas długotrwałego koszenia.

Zaletą elektrycznych podkaszarek akumulatorowych jest również automatyczny system podawania żyłki, nie ma zatem potrzeby jej zwijania. Zapewnia to płynną pracę, a także oszczędza czas i wysiłek. Dla maksymalnej wygody użytkowania i doskonałych efektów przycinania w nowych podkaszarkach RYOBI® dostępne są innowacyjne funkcje Kick to Egde (w modelach RY18LT33A-0 oraz RY18LT33B-0) oraz EasyEdge with Step to Edge (w modelu RY18LT33A).

Funkcja Kick do Egde w podkaszarce RYOBI®


 Mężczyzna używa akumulatorowej podkaszarki do cięcia trawy

Źródło: Adobe Stock

Funkcja Kick to Edge to unikalne rozwiązanie, które pozwala na precyzyjne krawędziowanie przy użyciu podkaszarek akumulatorowych. W praktyce to rozwiązanie umożliwia szybkie i łatwe przechodzenie między koszeniem a krawędziowaniem. Funkcja Kick to Edge pozwala uzyskać idealnie równe linie wzdłuż brzegów trawników, chodników czy ścieżek ogrodowych. Dzięki temu ogród wygląda schludnie i  estetycznie. Krawędziowanie pozwala także kontrolować rozrastanie się trawy.

Warto dodać, że nowe podkaszarki RYOBI ONE+™ cechują się wyższym momentem obrotowym w porównaniu z poprzednimi modelami. To sprawia, że lepiej radzą sobie z twardymi, zarośniętymi lub nierównymi powierzchniami, zapewniając szybkie i precyzyjne rezultaty cięcia. Co więcej, podkaszarki na akumulator z funkcją Kick do Egde współpracują z technologiami oszczędzania energii, co pozwala na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się zarówno wysoką wydajnością urządzenia, jak i niższym zużyciem energii, co przekłada się na korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

 Funkcja EasyEdge with Step to Edge w podkaszarkach RYOBI® 

 Akumulatorowa podkaszarka RYOBI® RY18LT33A wyróżnia się funkcją EasyEdge with Step to Edge, która umożliwia precyzyjne krawędziowanie. To rozwiązanie pozwala przycinać trawę równolegle do krawędzi trawnika. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować pracę podkaszarki, ponieważ linia cięcia jest dobrze widoczna dla użytkownika. Efekty krawędziowania są zatem znacznie dokładniejsze. Dodatkowym atutem jest wbudowane koło prowadzące, które maksymalizuje kontrolę pracy podkaszarki.

>>Czytaj także: Podkaszarka i kosa: czym się różnią i do czego służą

Zalety pracy z akumulatorowymi podkaszarkami RYOBI®  

Wykorzystanie akumulatorowej podkaszarki RYOBI® do pielęgnacji ogrodu daje wiele korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • swobodna praca w każdym zakątku ogrodu – brak kabla to większa mobilność oraz możliwość pracy w miejscach bez dostępu do źródła prądu,
  • komfort i bezpieczeństwo pracy – podkaszarki bezprzewodowe są wygodne w manewrowaniu, a także zapewniają większe bezpieczeństwo podczas koszenia, ponieważ nie ma ryzyka przecięcia kabla lub potknięcia się o niego,
  • ekologiczność – podkaszarki na akumulator nie emitują spalin, przez co ograniczają zanieczyszczenie środowiska, a dodatkowo są zdecydowanie cichsze w porównaniu do tradycyjnych urządzeń spalinowych, co sprawia, że praca nimi jest przyjemniejsza i mniej uciążliwa dla otoczenia,
  • funkcjonalność – podkaszarki RYOBI® wyróżniają się szeregiem unikalnych funkcji, takich jak np. Kick to Edge czy technologie zarządzania energią Lithium+, które ułatwiają pracę i zwiększają wydajność urządzenia. Dodatkowo zasilane są wymiennym akumulatorem.

>>Czytaj także: Nowa linia akumulatorów RYOBI High Energy – zarządzanie energią w narzędziach akumulatorowych 

 Elektryczna podkaszarka akumulatorowa RYOBI® to doskonały wybór do pielęgnacji małych ogrodów. Zapewnia nie tylko doskonałe efekty koszenia i przycinania, ale także jest komfortowa w użytkowaniu i przyjazna dla środowiska.

 

 POWIĄZANE

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...

Trądzik to problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku. Schorze...

Firma Preply chciała dowiedzieć się, jakie rodzaje kuchni są najpopularniejsze w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę