aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

AleBrowar z bezalkoholową letnią nowością piwną

9 lipca 2024
AleBrowar z bezalkoholową letnią nowością piwną

AleBrowar, jeden z pionierów kraftowej rewolucji piwnej w Polsce, konsekwentnie rozwija swoje portfolio piw oraz napojów nisko- i bezalkoholowych. Z myślą o sezonie wakacyjnym producent piw rzemieślniczych przygotował kolejną nowość pod marką Free way - bezalkoholowe Fruit ALE.

Zgodnie z wynikami badania „Kultura picia w Polsce – co o sobie myślimy?” przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, blisko 78 proc. respondentów uważa, że można dobrze się bawić bez alkoholu. Dodatkowo, 54 proc. kobiet i 47 proc. mężczyzn, zgadza się z obserwacją, że niepicie staje się coraz bardziej modne1. Na rosnący trend NoLo na bieżąco reagują sami producenci, wprowadzając do oferty coraz bardziej urozmaicone i bogate propozycje napojów nisko- i bezalkoholowych.

Na sezon wakacyjny gotowy jest także lęborski AleBrowar, który wprowadził właśnie do oferty kolejną nowość marki Free Way, pod którą jak dotąd było dostępne bezalkoholowe IPA.

- Nasza nowa, letnia propozycja to Free Way Fruit ALE, czyli bezalkoholowe, orzeźwiające piwo z dodatkiem pulpy z mango, marakui oraz soku pomarańczowego. To nasza soczysta owocowość zamknięta w puszce - lekka i pijalna odpowiedź na aktualne potrzeby rynkowe. Wsłuchujemy się w głosy naszych konsumentów, stąd też nasza praca nad rozwijaniem nie tylko kategorii bezalkoholowych piw, ale także rzemieślniczych napojów bezalkoholowych, takich jak kombucha oraz lemoniady chmielowe w wielu smakach - mówi Arkadiusz Wenta, współzałożyciel AleBrowaru.

Bezalkoholowe piwa i napoje AleBrowaru są dostępne w sprzedaży w jego lokalach firmowych w Gdyni i we Wrocławiu.

***

O AleBrowarze

AleBrowar wymieniany jest wśród pionierów piwnej, kraftowej rewolucji. Początkowo firma, która działa na rynku od 2012 roku, warzyła piwa na zasadach kontraktowych, by następnie, w 2017 roku otworzyć swój wymarzony, stacjonarny browar w Lęborku. AleBrowar prowadzi też swoje firmowe lokale w Gdańsku, we Wrocławiu oraz w Gdyni.

Firma specjalizuje się w produkcji niepasteryzowanych piw górnej fermentacji. Od kilku miesięcy rozwija też swoją autorską markę AleBrowar Organic, pod którą dostępne są piwa ekologicznego oraz bezalkoholowe lemoniady chmielowe i kombucha. W marcu br., w ramach planu rynkowej konsolidacji, część udziałów AleBrowaru przejęła Mazurska Manufaktura S.A., producent kraftowych alkoholi mocnych i piw regionalnych.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę