Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

AleBrowar z bezalkoholową letnią nowością piwną

9 lipca 2024
AleBrowar z bezalkoholową letnią nowością piwną

AleBrowar, jeden z pionierów kraftowej rewolucji piwnej w Polsce, konsekwentnie rozwija swoje portfolio piw oraz napojów nisko- i bezalkoholowych. Z myślą o sezonie wakacyjnym producent piw rzemieślniczych przygotował kolejną nowość pod marką Free way - bezalkoholowe Fruit ALE.

Zgodnie z wynikami badania „Kultura picia w Polsce – co o sobie myślimy?” przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, blisko 78 proc. respondentów uważa, że można dobrze się bawić bez alkoholu. Dodatkowo, 54 proc. kobiet i 47 proc. mężczyzn, zgadza się z obserwacją, że niepicie staje się coraz bardziej modne1. Na rosnący trend NoLo na bieżąco reagują sami producenci, wprowadzając do oferty coraz bardziej urozmaicone i bogate propozycje napojów nisko- i bezalkoholowych.

Na sezon wakacyjny gotowy jest także lęborski AleBrowar, który wprowadził właśnie do oferty kolejną nowość marki Free Way, pod którą jak dotąd było dostępne bezalkoholowe IPA.

- Nasza nowa, letnia propozycja to Free Way Fruit ALE, czyli bezalkoholowe, orzeźwiające piwo z dodatkiem pulpy z mango, marakui oraz soku pomarańczowego. To nasza soczysta owocowość zamknięta w puszce - lekka i pijalna odpowiedź na aktualne potrzeby rynkowe. Wsłuchujemy się w głosy naszych konsumentów, stąd też nasza praca nad rozwijaniem nie tylko kategorii bezalkoholowych piw, ale także rzemieślniczych napojów bezalkoholowych, takich jak kombucha oraz lemoniady chmielowe w wielu smakach - mówi Arkadiusz Wenta, współzałożyciel AleBrowaru.

Bezalkoholowe piwa i napoje AleBrowaru są dostępne w sprzedaży w jego lokalach firmowych w Gdyni i we Wrocławiu.

***

O AleBrowarze

AleBrowar wymieniany jest wśród pionierów piwnej, kraftowej rewolucji. Początkowo firma, która działa na rynku od 2012 roku, warzyła piwa na zasadach kontraktowych, by następnie, w 2017 roku otworzyć swój wymarzony, stacjonarny browar w Lęborku. AleBrowar prowadzi też swoje firmowe lokale w Gdańsku, we Wrocławiu oraz w Gdyni.

Firma specjalizuje się w produkcji niepasteryzowanych piw górnej fermentacji. Od kilku miesięcy rozwija też swoją autorską markę AleBrowar Organic, pod którą dostępne są piwa ekologicznego oraz bezalkoholowe lemoniady chmielowe i kombucha. W marcu br., w ramach planu rynkowej konsolidacji, część udziałów AleBrowaru przejęła Mazurska Manufaktura S.A., producent kraftowych alkoholi mocnych i piw regionalnych.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

EIT Food, Foodvalley i Food Innovation Hub Europe uruchamiają swoją pierwszą ini...

Jeszcze nieco ponad tydzień można składać oświadczenia dotyczące tego, gdzie będ...

Sklepy robią coraz więcej promocji. Wszystko dzięki odmrożonemu VAT-owi.   Anali...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę