aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Amerykanie sfinansują zakup lokomotyw dla Ukrzaliznycji

15 kwietnia 2024
Amerykanie sfinansują zakup lokomotyw dla Ukrzaliznycji

Amerykański Bank Eksportu-Importu zatwierdził decyzję o finansowaniu kredytowym na modernizację taboru trakcyjnego spółki Ukrzaliznytsia SA o 40 lokomotyw spalinowych produkcji Wabtec. Poinformowała o tym służba prasowa przewoźnika.

Jak podano w komunikacie, oczekiwane jest finansowanie z banku w wysokości 156 mln dolarów na okres 15 lat. Decyzja ta pozwala na zakończenie negocjacji pomiędzy Ukrzaliznycją a Wabtecem i rozpoczęcie procedury zakupu lokomotyw.

Według szefa zarządu Ukrzaliznytsia JSC Evgeniy Lyashchenko zarządzana przez niego spółka będzie pierwszą z ukraińskich spółek państwowych, która otrzyma finansowanie z amerykańskiego Exim Banku.

„To porozumienie stanowi kontynuację polityki rządu USA mającej na celu wsparcie Ukrainy w trudnym okresie, z drugiej strony uznanie strategicznej roli Ukrzaliznycji w zapewnieniu kolejowego transportu pasażerskiego i towarowego, w tym ewakuacji ludności ze strefy frontu i blisko strefy działań wojennych, utrzymując bezpieczeństwo dostaw żywności poprzez zapewnienie eksportu zboża. „Ukrzaliznycia ma udane doświadczenie w eksploatacji lokomotyw spalinowych Wabtec, których zakup kiedyś wzmocnił możliwości firmy” – podkreślił.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę