aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Amerykanie sfinansują zakup lokomotyw dla Ukrzaliznycji

15 kwietnia 2024
Amerykanie sfinansują zakup lokomotyw dla Ukrzaliznycji

Amerykański Bank Eksportu-Importu zatwierdził decyzję o finansowaniu kredytowym na modernizację taboru trakcyjnego spółki Ukrzaliznytsia SA o 40 lokomotyw spalinowych produkcji Wabtec. Poinformowała o tym służba prasowa przewoźnika.

Jak podano w komunikacie, oczekiwane jest finansowanie z banku w wysokości 156 mln dolarów na okres 15 lat. Decyzja ta pozwala na zakończenie negocjacji pomiędzy Ukrzaliznycją a Wabtecem i rozpoczęcie procedury zakupu lokomotyw.

Według szefa zarządu Ukrzaliznytsia JSC Evgeniy Lyashchenko zarządzana przez niego spółka będzie pierwszą z ukraińskich spółek państwowych, która otrzyma finansowanie z amerykańskiego Exim Banku.

„To porozumienie stanowi kontynuację polityki rządu USA mającej na celu wsparcie Ukrainy w trudnym okresie, z drugiej strony uznanie strategicznej roli Ukrzaliznycji w zapewnieniu kolejowego transportu pasażerskiego i towarowego, w tym ewakuacji ludności ze strefy frontu i blisko strefy działań wojennych, utrzymując bezpieczeństwo dostaw żywności poprzez zapewnienie eksportu zboża. „Ukrzaliznycia ma udane doświadczenie w eksploatacji lokomotyw spalinowych Wabtec, których zakup kiedyś wzmocnił możliwości firmy” – podkreślił.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę