dnikukurydzy_210818

Analitycy: ciągle jest szansa na obniżki cen na stacjach benzynowych

26 lutego 2018
Analitycy: ciągle jest szansa na obniżki cen na stacjach benzynowych

Mimo wyhamowania obniżek na stacjach benzynowych, dalszy spadek cen paliw jest jeszcze możliwy - oceniają analitycy. Wskazują jednocześnie, że ceny ropy i ceny hurtowe paliw rosną.

Jak ocenia portal e-petrol.pl, przełom lutego i marca przyniesie wyhamowanie obniżek na stacjach, ale niewielka spadkowa korekta jest jeszcze możliwa. Portal przypomina jednocześnie, że w minionym tygodniu każdy kolejny dzień przynosił wzrost hurtowych notowań paliw.

Z kolei według BM Reflex, dalsze obniżki cen paliw stają pod znakiem zapytania. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych kilku dniach zapłacimy zdecydowanie więcej za paliwa. Najbardziej prawdopodobne wydają się wahania cen paliw w górę lub w dół w zależności od lokalizacji stacji i lokalnej konkurencji, a średni poziom cen paliw do końca miesiąca powinien pozostać bez zmian - ocenia Biuro.

Według e-petrol.pl, w tym tygodniu średnie ceny na stacjach będą zawierać się w przedziale 4,48-4,59 zł za litr benzyny 95, 4,41-4,51 zł za litr oleju napędowego i 1,98-2,06 zł za litr autogazu.

Portal przypomina, że na rynku naftowym ceny ropy idą w górę drugi tydzień z rzędu, a w ostatnich dniach wsparciem dla wysokich cen surowca były doniesienia, że OPEC skutecznie eliminuje nadpodaż ropy oraz zaskakujący spadek zapasów i wydobycia w USA.

BM Reflex zwraca jednak uwagę, że sytuacja w USA w średnim terminie nie uległa zmianie, a Amerykanie produkują znacznie więcej ropy niż przed rokiem i znacznie więcej eksportują.

 

Wojciech Krzyczkowski, Jacek Ensztein (PAP)


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę