Analitycy: w tym tygodniu możliwe niewielkie obniżki cen paliw

21 sierpnia 2017
Analitycy: w tym  tygodniu możliwe  niewielkie obniżki  cen paliw

W tym tygodniu możliwe są niewielkie obniżki cen paliw na stacjach benzynowych - prognozują analitycy. Jako główną przesłankę wskazują spadki cen hurtowych w rafineriach, które miały miejsce w minionym tygodniu.

Według portalu e-petrol.pl, w ostatnich dniach spadki cen detalicznych paliw są dość widoczne i prawdopodobnie będą widoczne w kolejnych dniach. Notowane w ubiegłym tygodniu obniżki cen hurtowych będą mogły z pewnością odzwierciedlić się także i na rynku detalicznym - ocenia portal.

Na obecny tydzień e-petrol.pl prognozuje dla benzyny 95 średnią cenę w przedziale 4,38-4,47 zł za litr, a dla oleju napędowego 4,22-4,31 zł za litr. Mniej prawdopodobne mają być obniżki cen autogazu, który ma średnio kosztować 1,85-1,91 zł za litr.

Również według biura Reflex możliwe są obniżki cen, choć raczej symboliczne, rzędu 2-3 groszy na litrze. Reflex wskazuje, że w ostatnim tygodniu benzyna w hurcie potaniała 3 grosze na litrze, a olej napędowy - o 5 groszy.

Według analityków, na światowym rynku ropy nie widać większych zmian, ale jednocześnie panuje niezdecydowanie. Inwestorzy widzą skutki ograniczenia wydobycia przez OPEC i producentów spoza kartelu, czyli postępujący spadek zapasów - ocenia e-petrol.pl. Portal wskazuje jednak, że z drugiej strony nadal szybko rośnie wydobycie w USA. Reflex zwraca uwagę, że poziom amerykańskiej produkcji jest obecnie najwyższy od lipca 2015 roku. A we wrześniu - zgodnie z prognozami Amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej będzie jeszcze wyższy.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Po apelach ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego rośnie liczba komisji ds. szac...

Wraz z komisarzem UE ds. rolnictwa, Philem Hoganem i posłami do PE, Europejska O...

Tłoczą, musują, przecierają, ale przede wszystkim uprawiają jabłka. Wiedza o tyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę