CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

ANR na dożynkach w Łódzkiem

2 września 2016

 W dniach 27-28 sierpnia 2016 r. przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Warszawie Filia w Łodzi uczestniczyli w organizowanych corocznie uroczystościach dożynkowych województwa łódzkiego.

Pracownicy Agencji byli obecni w Łodzi na Dożynkach Owocowo-Warzywnych „Zjazdowa 2016”, w gminie Piątek na Łódzkich Dożynkach Wojewódzkich, w gminie Nowosolna na Dożynkach Powiatowych Powiatu Łódzkiego  Wschodniego i Gminy Nowosolna oraz w Opocznie na Dożynkach Opoczyńskich. Na swoich stoiskach wyjaśniali podstawowe aspekty związane z wejściem w życie ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Janusz Ciesielski, Zastępca Dyrektora ANR Filia w Łodzi, w przemówieniu do rolników zachęcał ich do kontaktów z Agencją oraz przekonywał, że nowe zasady obrotu ziemią pomagają rolnikom powiększać ich gospodarstwa rodzinne.

Inni pracownicy Agencji również informowali, że obecne zapisy ustawy spełniają postulaty zgłaszane przez rolników: chronią polską ziemię przed niekontrolowanym wykupem i dają rolnikom równe szanse w dostępnie do państwowych gruntów. Wyjaśniali też, że nowe  przepisy w żaden sposób nie naruszają dotychczasowych zasad przekazywania gospodarstwa „z ojca na syna”, osoby bliskie mogą bez ograniczeń dziedziczyć ziemię rolną czy gospodarstwo rolne, bez względu na jego wielkość oraz status następcy (nie musi być rolnikiem).

Imprezy dożynkowe są podsumowaniem pracy rolników w całym roku i pokazaniem ich efektów,   a przede wszystkim okazją do spotkania całego środowiska rolniczego i omówienia najważniejszych problemów, jakie utrudniają rozwój tej branży. Dlatego trudno się dziwić, że zagadnienia dotyczące polskiej ziemi stanowią jeden z najważniejszych tematów dyskusji środowiska rolniczego.

Filia ANR w Łodzi


POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę