ANR w Szczecinie wspiera lokalne inwestycje

22 grudnia 2016
ANR w Szczecinie wspiera lokalne inwestycje

14 grudnia br. w miejscowości Osina w powiecie goleniowskim odbyła się uroczystość otwarcia gruntownie zmodernizowanych i przebudowanych dróg osiedlowych. Ponad 80 % całej inwestycji sfinansowała Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Szczecinie w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Osina Krzysztof Szwedo oraz zastępca dyrektora ANR OT w Szczecinie Jarosław Staszak.

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych i budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości przebiegała dwuetapowo. Prace trwały niespełna cztery miesiące. W ramach pierwszego etapu wykonano nowe nawierzchnie dróg wraz z odwodnieniem na tzw. „Starym Osiedlu”, natomiast druga część robót obejmowała gruntowną przebudowę drogi osiedlowej. Powstały również nowe parkingi.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł w sumie 912 tysięcy złotych, z czego ANR przekazała na konto gminy bezzwrotną dotację w łącznej wysokości ponad 752 tys. zł.

Podczas uroczystego otwarcia zmodernizowanych dróg Wójt Gminy Osina Krzysztof Szwedo podziękował dyrektorowi ANR OT w Szczecinie Jarosławowi Staszakowi za ogromne wsparcie i doskonałą współpracę zarówno w trakcie przygotowywania, jak i trwania całej inwestycji.

Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Szczecinie partycypowała w kosztach jeszcze kilku innych przedsięwzięć na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Bezzwrotną pomoc udzielono między innymi gminom Chojna, Stargard oraz Drawno na zadania związane przede wszystkim z modernizacją i przebudową dróg, budową nowych chodników i miejsc parkingowych.

W sumie w 2016 r. ANR OT w Szczecinie wsparła lokalne samorządy bezzwrotną pomocą finansową na kwotę ponad 1.200.000 złotych.

OT ANR w Szczecinie


POWIĄZANE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o finansowaniu Wspólnej Polityki Rolnej - ...

Od początku lipca ma zacząć obowiązywać handlowa część umowy o wolnym handlu mię...

Do 18 czerwca br. na terytorium Polski wykryto 34 ogniska ASF oraz ponad 340 prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę