informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ardanowski: aby pomóc rolnikom, najpierw trzeba oszacować straty wynikające z suszy

21 czerwca 2018
Ardanowski: aby pomóc rolnikom, najpierw trzeba oszacować straty wynikające z suszy

Aby pomóc rolnikom, najpierw trzeba oszacować straty powstałe przez suszę w każdej gminie i w każdej wsi - poinformował nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na środowej konferencji po posiedzeniu rządu.

Na polecenie premiera wraz z innymi ministrami przygotowujemy pakiet dla rolników, który będzie zaprezentowany za kilka, kilkanaście dni - powiedział Ardanowski. Dodał, że zamierza kontynuować działania byłego ministra Krzysztofa Jurgiela i zaproponować szereg nowych propozycji.

Jak mówił szef resortu rolnictwa, obecnie największym problemem jest susza, która dotyka ok. 4 mln ha upraw rolnych, występuje ona na terenie całej Polski, poza terenami górskimi.

Minister podkreślił, że aby pomóc rolnikom, najpierw trzeba oszacować straty w każdej gminie i w każdej wsi. Zaapelował do samorządów o powoływanie specjalnych komisji, które zajmą się oceną strat wywołanych przez suszę.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

W dniu 8 marca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła s...

Od 5 do 7 marca 2019 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wziął udział w odbywa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę