aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ardanowski: wieś to jest żywa tkanka; ludzie, którzy są pełnoprawnymi obywatelami kraju

24 września 2018
Ardanowski: wieś to jest żywa tkanka; ludzie, którzy są pełnoprawnymi obywatelami kraju

Wieś to jest żywa tkanka, ludzie, którzy inwestują w swoje gospodarstwa, którzy kształcą swoje dzieci, którzy są i pragną być pełnoprawnymi obywatelami kraju - powiedział w niedzielę w Wąwolnicy (woj. lubelskie) minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W niedzielę minister rolnictwa wziął udział w pierwszym ogólnopolskim święcie "Wdzięczni polskiej wsi", które odbywa się w Wąwolnicy (woj. lubelskie).

Ardanowski podziękował rządowi za to, że "wieś staje się tym pełnoprawnym uczestnikiem życia społecznego" i że "rolnicy, mieszkańcy wsi nie są w niczym gorsi".

Dodał, że "te wielkie programy społeczne, które są dedykowane rodzinom wielodzietnym, rodzinom na wsi, tak jak i w mieście; programy związane z pomocą dla dzieci, związane z budownictwem, to wszystko w takim samym stopniu dociera do mieszkańców wsi, jak i do tych, którzy żyją gdzie indziej".

Minister rolnictwa ocenił, że wieś "staje się również dobrym miejscem do życia dla bardzo wielu ludzi z miasta, którzy właśnie wieś wybierają, jako miejsce realizacji swoich aspiracji życiowych". "To na wsi chcą żyć, na wsi chcą się rozwijać" - zaznaczył.

Podkreślił, że wieś to jest "żywa tkanka, żywi ludzie, ze swoimi problemami, z chęcią poprawy życia, dochodów. Ludzie, którzy inwestują w swoje gospodarstwa, którzy kształcą swoje dzieci, którzy są i pragną być pełnoprawnymi obywatelami kraju".

"Bardzo dziękuję, że rząd dobrej zmiany, rząd Prawa i Sprawiedliwości i mówię to ja, jeden z ludzi ze wsi, w ten sposób traktuje i wspiera polską wieś" - powiedział Ardanowski.

 

Katarzyna Krzykowska, Zbigniew Kopeć (PAP)


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę