aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ardanowski zakłada partię polityczną

26 czerwca 2024
Ardanowski zakłada partię polityczną

Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa w rządzie PiS, ogłosił, że planuje założyć nową partię. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość utraciło realną szansę na odzyskanie władzy. Ardanowski podkreślił, że jego ugrupowanie będzie otwarte na współpracę zarówno z PiS, jak i Konfederacją12. Wskazuje na potrzebę stworzenia nowej centroprawicowej formacji, która zapełni lukę na polskiej scenie politycznej. Bez zagospodarowania elektoratu, który zniechęcił się do Prawa i Sprawiedliwości, ale w sercu ma myślenie właśnie centroprawicowe, trudno będzie realnie wpływać na losy Polski i Europy.

Ardanowski jest przekonany, że PiS nie ma realnej możliwości powrotu do władzy, a jego nowa partia może stanowić alternatywę dla wyborców

Ardanowski odchodzi również z klubu parlamentarnego Prawa  Sprawiedliwości. Chce stworzyć nie tylko nową inicjatywę polityczną, ale także z Jarosławem Sachajko chcą stworzyć koło poselskie, a docelowo klub parlamentarny - podała WP. Były minister rolnictwa w rządzie PiS chce przyciągnąć elektorat zawiedziony formacją Jarosława Kaczyńskiego - słyszymy z jego otoczenia. Mowa przede wszystkim o rolnikach i przedsiębiorcach.


oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę