CTR_80917

ARiMR na Pride of Poland 2016

18 sierpnia 2016
ARiMR na Pride of Poland 2016

W dniach 12-15 sierpnia 2016 roku w Janowie Podlaskim odbyło się prestiżowe i wyczekiwane przez hodowców, Święto Konia Arabskiego. W ramach tej imprezy organizatorzy zaplanowali XXXVIII Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, aukcję Pride of Poland i Letnią Aukcję Koni Arabskich. Świętu towarzyszył kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich, wyposażenia stajni oraz prezentacje usług doradczych dla rolników.

Jako partner tegorocznej wystawy, swoje stoisko wystawiła również ARiMR. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem ze strony osób, które przybyły na tegoroczną imprezę. Na stoisku byli obecni przedstawiciele Lubelskiego Oddziału Regionalnego, na czele z dyrektorem Krzysztofem Gałaszkiewiczem, jak również pracownicy Biura Powiatowego ARiMR w Białej Podlaskiej. Nasze stoisko odwiedzili również: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel, z-cy Prezesa ARiMR: Jolanta Chmiel i Jarosław Sierszchulski.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ufundowała również nagrodę w kategorii najlepsza klacz 4-6 letnia. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpiło 13 sierpnia, a nagrodę wręczyli przedstawiciele ARiMR.

Osoby odwiedzające nasze stoisko pytały przede wszystkim o wsparcie, które w najbliższym czasie będzie uruchamiane przez ARiMR. Szczególne zainteresowanie budziły  płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi. Rolnicy dopytywali o szczegóły tego wsparcia, jak również o termin naboru wniosków. Odwiedzających interesowało również, czy w tym roku ARiMR będzie również wcześniej wypłacała zaliczki dla rolników, tak jak to było  w roku ubiegłym.

Na stoisku informacyjnym była dostępna prasa rolnicza, a także materiały informacyjne na temat PROW 2014-2020. Nasi eksperci byli dostępni dla każdego zainteresowanego wsparciem rozdzielanym przez ARiMR od soboty do poniedziałku od godz. 9 do 19.

ARiMR


POWIĄZANE

Polacy są już tak skonstruowani, że często próbują się drapać tam, gdzie ich w o...

Ustanowienie Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej przewiduje ustawa, którą podpi...

Polska oraz Chorwacja zagłosowały w piątek przeciw porozumieniu dotyczącemu włąc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę