FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

ARiMR na XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

21 września 2016
ARiMR na XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
ARiMR

Jarosław Sierszchulski - zastępca prezesa ARiMR uczestniczył w międzynarodowym panelu dyskusyjnym podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w dniach 14-15 września br. w Jachrance k/Warszawy.

Tematem przewodnim panelu była jakość i promocja produktów sektora mleczarskiego. Jarosław Sierszchulski przedstawił informacje na temat poziomu wsparcia finansowego wydatkowanego przez ARiMR na rzecz rozwoju tego sektora. Szczególnie podkreślił rolę i znaczenie spółdzielni mleczarskich w procesach kształtowania konkurencyjności polskiego mleczarstwa. Ponadto wskazał, że dobra jakość mleka to między innymi  efekt wielu inwestycji w sektorze mleczarskim, które umożliwiły modernizację linii produkcyjnych i technologicznych oraz ich dostosowanie  do obowiązujących standardów. Obecnie wyzwaniem dla polskiej branży mleczarskiej jest promocja polskich produktów na rynkach międzynarodowych i zdobywanie nowych rynków zbytu.

Prezes Jarosław Sierszchulski zachęcał przedstawicieli sektora mleczarskiego do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w produkcji mleka i jego przetwórstwie. Wskazał na możliwości pozyskania na te cele środków za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w szczególności w ramach działań "Przetwórstwo i marketing produktów rolnych" oraz "Współpraca" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

ARiMR


POWIĄZANE

Senat opowiedział się w piątek za ustawą dot. ustanowienia 12 lipca Dniem Walki ...

Senat przyjął w piątek ustawę o ochronie zdrowia zwierząt nie wnosząc do nich po...

Finalizacja przejęcia przez Bayer koncernu Monsanto jest przewidziana na począte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę