Advertisement

ARiMR na XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

21 września 2016
ARiMR na XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
ARiMR

Jarosław Sierszchulski - zastępca prezesa ARiMR uczestniczył w międzynarodowym panelu dyskusyjnym podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w dniach 14-15 września br. w Jachrance k/Warszawy.

Tematem przewodnim panelu była jakość i promocja produktów sektora mleczarskiego. Jarosław Sierszchulski przedstawił informacje na temat poziomu wsparcia finansowego wydatkowanego przez ARiMR na rzecz rozwoju tego sektora. Szczególnie podkreślił rolę i znaczenie spółdzielni mleczarskich w procesach kształtowania konkurencyjności polskiego mleczarstwa. Ponadto wskazał, że dobra jakość mleka to między innymi  efekt wielu inwestycji w sektorze mleczarskim, które umożliwiły modernizację linii produkcyjnych i technologicznych oraz ich dostosowanie  do obowiązujących standardów. Obecnie wyzwaniem dla polskiej branży mleczarskiej jest promocja polskich produktów na rynkach międzynarodowych i zdobywanie nowych rynków zbytu.

Prezes Jarosław Sierszchulski zachęcał przedstawicieli sektora mleczarskiego do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w produkcji mleka i jego przetwórstwie. Wskazał na możliwości pozyskania na te cele środków za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w szczególności w ramach działań "Przetwórstwo i marketing produktów rolnych" oraz "Współpraca" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

ARiMR


POWIĄZANE

Polska został uznana przez Komisję Europejską za kraj wolny od białaczki bydła o...

Prefinansowanie wydatków na szkolenia w ramach działania "Transfer wiedzy i dzia...

W Polsce do 20 maja nie wystąpiła susza rolnicza - poinformował w czwartkowym ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę