informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement Advertisement

ARiMR: rolnicy wciąż błędnie podają numery kont do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich

2 listopada 2018
ARiMR: rolnicy wciąż błędnie podają numery kont do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich

Rolnicy wciąż błędnie podają numery kont bankowych do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich. W ciągu 10 dni wypłat zaliczek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała zwroty zaliczek przekazanych na konta 2 tys. rolników - poinformował w środę rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

Zamknięcie przez rolnika rachunku lub przekazania ARiMR błędnej jego nazwy - to główna przyczyna zwrotów bankowych (ok. 97 proc. zwrotów) do ARiMR. Do poniedziałku, czyli po 10 dniach wypłat zaliczek, Agencja odnotowała zwroty bankowe na blisko 4 mln zł.

Agencja przed rozpoczęciem wypłat zwracała uwagę rolnikom na potrzebę aktualizacji danych ich kont, by nie było właśnie takich sytuacji. "Apelujemy do rolników, żeby sprawdzili czy dostarczyli do Agencji aktualny i prawidłowy numer rachunku bankowego, bez tego nie otrzymają dopłaty" - podkreślił rzecznik.

Do 30 października ARiMR przekazała zaliczki z tytułu dopłat bezpośrednich za 2018 rok ponad ośmiuset tysiącom rolników. Tylko we wtorek konta rolników ARiMR zasiliła ponad 0,5 mld zł. Łącznie na ich konta przelano ponad 3,3 mld zł.

W pierwszej kolejności zaliczki otrzymują poszkodowani przez tegoroczną suszę czy ASF.

W 2018 r. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło ponad 1,335 mln rolników.

Zaliczki będą wypłacane do końca listopada br. Agencja przeznaczy na to ponad 10 mld zł. Pozostała część dopłat bezpośrednich zostanie przekazana rolnikom od 1 grudnia do końca czerwca. Pula dopłat bezpośrednich za 2018 r. wynosi 14,8 mld zł.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

W dniu 13 maja 2019 r. odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Debaty...

Spółka FEERUM S.A., wiodący producent kompleksowych elewatorów zbożowych w Polsc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę