Australia: Nestlé wprowadza roślinną wersję kultowego napoju mlecznego Milo

11 marca 2020
Australia: Nestlé wprowadza roślinną wersję kultowego napoju mlecznego Milo

Kolejne, największe firmy mleczarskie na świecie informują o wprowadzeniu roślinnych odpowiedników popularnych, a wytwarzanych przez siebie napojów mleczarskich. W przypadku nowego Milo mleko w proszku zastąpiono proszkiem z napoju sojowego i owsa. Inne składniki są takie same jak w oryginale: jest to słód, jęczmień i kakao.

Produkt ma niższą zawartość cukru w porównaniu do oryginalnego Milo i zawiera kombinację witamin i minerałów, które wspierają skuteczne uwalnianie energii. Jak przypomina Nestlé, nowa wersja Milo jest kontynuacją innych ostatnio wprowadzonych napojów roślinnych: Ninho Forti+ stworzonego na bazie owsa i grochu w Brazylii w grudniu 2019 r. i Nesquik GoodNes wyprodukowanego z owsa i grochu o smaku mlecznej czekolady Nesquik.

Nestlé zapewnia, że wykorzystuje całą swoją wiedzę na temat białka roślinnego, a także nabiału, aby upewnić się, że nowe napoje mają wysoką wartość odżywczą. Globalnie, firma posiada około 300 naukowców, inżynierów pracujących w 8 ośrodkach badawczych.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, rośnie zapotrzebowanie na alternatywne produkty mleczne pochodzenia roślinnego, które świetnie smakują i oferują silne składniki odżywcze, ponieważ coraz więcej rodzin stosuje dietę elastyczną, która jest lżejsza dla mięsa i produktów mlecznych. Wielu konsumentów powołuje się na względy środowiskowe, ponieważ produkty roślinne są wytwarzane przy niższym poziomie emisji, zużycia ziemi i wody.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w towarzystwie podsek...

W Europie produkuje się dwie z trzech butelek oliwy z oliwek spożywanej na całym...

Tegoroczny sezon traw okazał się wyjątkowo wymagający. Dlatego też dla skuteczne...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę