Aż do ostatecznego zwycięstwa!

2 listopada 2020
Aż do ostatecznego zwycięstwa!
ppr.pl

Ostatni tydzień października stał pod znakiem gwałtownych protestów kobiet i dynamicznych wzrostów zachorowań na Covid-19, kłótniach i awanturach w parlamencie, nerwowych i niezrozumiałych decyzjach rządu z zamknięciem cmentarzy włącznie. Nie dali też zapomnieć o sobie rolnicy. 28 października zorganizowali „samochodowy protest” w Warszawie, polegający w pierwszym etapie na blokadzie najważniejszych arterii komunikacyjnych stolicy, a zakończony happeningiem na Placu Trzech Krzyży.
A my tuż przed tymi wydarzeniami gościliśmy w biurze OPZZIOR, bo chcieliśmy się dowiedzieć- Czemu mają służyć kolejne protesty. Sławomir Izdebski: "chcemy podkreślić dobitnie, że rolnicy się nie wycofali, że Polscy rolnicy będą protestować aż do spełnienia dwóch postulatów: całkowite zaprzestanie prac nad tak zwaną ustawą „Piątka Kaczyńskiego” i dymisja ministra rolnictwa, a właściwie powołanie właściwego ministra na właściwe miejsce. Te postulaty są niespełnieni one więc będziemy protestować aż do skutku.”
Przedstawiciele AgroUnii z podobnie ja OPZZIOR są przekonani, że tylko nieustanne protesty mogą zmusić rząd do wycofania się z ustawy nazywanej „piątką Kaczyńskiego”, która w obecnym kształcie będzie miała fatalne dla polskiego rolnictwa skutki. Organizacjom rolniczym, w ich w proteście postanowili udzielić wsparcia nawet górnicy, którzy też są rozgoryczeni wieloma niezrozumiałymi decyzjami rządu, który zmierza do ograniczania a w późniejszym etapie do likwidacji wydobycia węgla w Polsce.
Na zakończenie rolniczych protestów przemówienie wygłosił Michał Kołodziejczak- lider AgroUnii, który jasno przekazał rządzącym, że pomimo wielu restrykcji i covidowych ograniczeń- rolnicy będą walczyć o całkowite zaprzestanie prac nad kontrowersyjną ustawą ponieważ niesie ona za sobą fatalne skutki dla gospodarki, utratę rolniczych dochodów, bankructwa wielopokoleniowych gospodarstw rolnych.
I tak, na zakończenie poprzedniego tygodnia, gruchnęła kolejna niespodziewana informacja, KONIEC „Piątki dla zwierząt”!!!. Wiceminister potwierdza w wywiadzie dla Radia Poznań: że Prawo i Sprawiedliwość definitywnie rezygnuje z poprawiania kontrowersyjnej ustawy zaproponowanej przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. – Ta ustawa, która wróciła z Senatu, nie będzie dalej procedowana – zapowiedział Ryszard Bartosik, nowy V-ce minister rolnictwa.

Można było by krzyknąć: ZWYCIESTWO! Rząd tym samym skapitulował przed rolnikami. 70 tysięczny marsz na Warszawę z 13 października, blokady dróg, doprowadziły do zwycięstwa- to olbrzymi sukces wszystkich organizacji rolniczych, rządzący uznali, że walka na wszystkich frontach jest dłużej nie do wytrzymania, a spadające sondaże dały sygnał, że czas zastanowić się nad najważniejszym przesłaniem- zostaliśmy wybrani po to aby służyć społeczeństwu- czy po to aby ze społeczeństwem walczyć?
W tych ostatnich komunikatach, jest jednak jeden, bardzo niepokojący komunikat:” Ma być pisania nowa ustawa. Jest inicjatywa poselska, ma to być projekt poselski, w jakim kształcie, nie potrafię odpowiedzieć” – poinformował na antenie Radia Poznań nowy wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

„NOWA INICJATYWA POSELSKA”? Jak to źle brzmi!!!- poprzednia inicjatywa poselska doprowadziła do GIGANTYCZNYCH PROTESTÓW ROLNIKÓW. INICJATYWY POSELSKIE W POPRZEDNIM I OBECNYM PARLAMENCIE NAJCZĘŚCIEJ KOJARZĄ SIĘ KATASTROFALNYMI SKUTKAMI. DLA NIEKTÓRYCH INICJATYW POSELSKICH NAWET NIE MOŻNA ZNALEŹĆ AUTORA. OBECNY MINISTER ROLNICTWA, PAN GRZEGORZ PUDA BYŁ JEDYNIE POSŁEM SPRAWOZDAWCĄ!!!
Wiktor Szmulewicz-Prezes KRIR:"... ja nie wiem, ktoś tworzył ustawę i nie do końca można się dowiedzieć kto ją stworzył.To jest najbardziej śmieszne, że do tego projektu ustawy nikt się nie chce przyznać! Więc można było by rozmawiać z kimś, kto tą ustawę stworzył…”
Szanowni Parlamentarzyści, prosimy bardzo, zajmujcie się najważniejszymi dla kraju sprawami, a przede wszystkim walką z COVID i dramatycznymi skutkami pandemii dla obywateli i gospodarki.
To nie tylko nasz apel, z wielu korespondencji nadchodzących do redakcji PPR.pl jak do organizacji, związków i federacji rolniczych!!! To głos obywateli. Stanowienie prawa i ustaw niech odbywa się normalnym trybem legislacyjnym, czyli przypominamy co to znaczy: zgodnie z zasadą konsultacji społecznych z zainteresowanymi stronami, uzgodnień międzyresortowych, opinii ekspertów i organizacji samorządowych, związków zawodowych i federacji, czyli pełnej zwykłej, NORMALNEJ ścieżki legislacyjnej.
Zostawcie inicjatywy poselskie i szybką ścieżkę legislacyjną dla najpilniejszych i najważniejszych spraw dla kraju i obywateli. Sytuacji NADZWYCZAJNYCH.
Tak zwana inicjatywa poselska, temu pokoleniu zawsze już będzie kojarzyć się z refrenem piosenki Wojciecha Młynarskiego ˝Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie, co by tu jeszcze spieprzyć?”
DRODZY PARLAMENTARZYŚCI! Nie idźcie więc tą drogą, drogą bez żadnego trybu, bo ona już nie raz doprowadziła do dramatycznych wydarzeń, strajków i ulicznych protestów, na szkodę nas wszystkich.

e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę