aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bank Pocztowy uruchomił II edycję sprzedaży limitowanej karty biometrycznej

5 września 2023
Bank Pocztowy uruchomił II edycję sprzedaży limitowanej karty biometrycznej

Dla klientów indywidualnych pula 800 kart jest dostępna od września

Bank Pocztowy, jako pierwsza i jedyna instytucja finansowa w Polsce, oferuje kartę biometryczną. Właśnie rozpoczął drugą edycję wydawania tych wyjątkowych kart dla klientów indywidualnych. Odbiór pierwszej edycji projektu był bardzo pozytywny, stąd decyzja o kontynuacji wydawania kart biometrycznych. Ponowne udostępnienie karty dla klientów indywidualnych jest ukłonem w kierunku nowoczesnego społeczeństwa, które oczekuje wygody i bezpieczeństwa w korzystaniu z rozwiązań bankowych.

Bank Pocztowy rozpoczął właśnie przyjmowanie wniosków dotyczących wydania karty biometrycznej z drugiej puli kart. W drugim rozdaniu na klientów czeka 800 wyjątkowych kart, którymi można płacić zbliżeniowo, każdorazowo uwierzytelniając transakcję bez PIN-u,  odciskiem palca, niezależnie od kwoty transakcji.

- Karty biometryczne to nadal nowa jakość w zakresie bezpieczeństwa transakcji bezgotówkowych. Przed realizacją płatności konieczne jest przyłożenie palca do specjalnego czujnika na awersie karty, w którym dochodzi do odczytu linii papilarnych. Jeżeli odcisk jest zgodny z zarejestrowanym uprzednio wzorcem biometrycznym, zapala się zielona dioda.
To rozwiązanie innowacyjne, doceniane przez sektor bankowy w rankingach i plebiscytach. Dotychczas żaden inny bank w Polsce nie oferuje tego rodzaju karty, tj. zabezpieczonej pozyskanym wzorcem biometrycznym
odcisku linii papilarnych palca. W skali europejskiej tylko dwa  banki posiadają taką kartę, co czyni kartę oferowaną przez Bank Pocztowy jeszcze bardziej wyjątkową – mówi Joanna Moskalik, Z-ca Dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych.

Karta biometryczna umożliwia Klientom nowoczesne, wygodne i bezpieczne dokonywanie płatności bezgotówkowych. Kartą można też realizować płatności internetowe oraz dodać ją do portfeli cyfrowych udostępnianych przez Bank. Na klientów Banku Pocztowego, korzystających z karty biometrycznej, czekają dodatkowe benefity, takie jak: bezpłatny pakiet ubezpieczeń zakupów online, w tym gwarancja najniższej ceny, a także możliwość przedłużenia gwarancji na zakupione produkty RTV/AGD oraz elektroniczne.

Karta biometryczna Banku Pocztowego powstała przy współpracy z organizacją kartową Mastercard. Karty oraz czytniki (potrzebne do rejestrowania biometrycznego wzorca odcisku palca) dostarcza francuska firma Thales, która jest autorem tego produktu. Innowacyjna karta cieszy się uznaniem w branży zdobywając wysokie laury w rankingach i plebiscytach: 1 miejsce karty biometrycznej Banku Pocztowego w plebiscycie Cashless Pay - Najciekawsza Karta Płatnicza, czy tytuł Produkt Roku w Rankingu IT@BANK 2022, Miesięcznika Finansowego BANK.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę