aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Bank Pocztowy wydaje już karty wytworzone ze skrobi kukurydzianej

24 listopada 2023
Bank Pocztowy wydaje już karty wytworzone ze skrobi kukurydzianej

Bank Pocztowy rozpoczął wydawanie nowej, ekologicznej odsłony karty debetowej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Karta wytwarzana ze skrobi kukurydzianej jest kolejnym, po karcie wirtualnej, produktem Banku Pocztowego, który idealnie odpowiada na trendy rynkowe zmierzające ku ograniczeniu zużycia plastiku w środowisku naturalnym.  Nowa karta z logo Poczty Polskiej została wzbogacona o dodatkowy atut - Blind notch, czyli małe wcięcie na krótszej krawędzi, będące udogodnieniem dla osób słabowidzących i niewidomych. Bank szacuje, że do końca tego roku planuje wydać ok. 10 000 sztuk nowoczesnej karty.


eko-karta bankowa


Karta z logo Poczty Polskiej to najczęściej wybierana przez Klientów Banku karta do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Od teraz jest już produkowana z ekologicznego materiału pochodzenia roślinnego - PLA. PLA (kwas polimlekowy) to tworzywo pochodzenia biologicznego, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych. PLA wytwarza się ze skrobi kukurydzianej, a białko roślinne wykorzystuje się jako paszę dla zwierząt. To sprawia, że PLA jest prawdopodobnie najbardziej naturalną alternatywą dla PVC, dostępną obecnie do stosowania w kartach płatniczych. Bank Pocztowy należy do pionierów na polskim rynku, wykorzystujących ten materiał do produkcji kart płatniczych. Wymiana aktualnych kart z logo Poczty Polskiej będzie odbywała się stopniowo. Nowe karty ekologiczne otrzymają Klienci w ramach bieżącej sprzedaży, a dotychczasowi posiadacze kart Banku po upływie ważności obecnej karty lub po jej zastrzeżeniu i zamówieniu w jej miejsce nowego egzemplarza. Wymiana wszystkich kart z logo Poczty Polskiej na karty ekologiczne nastąpi maksymalnie w ciągu 5 lat.

- Największą zaletą nowej odsłony naszej flagowej karty jest to, że została ona w wykonana w 82% z materiału roślinnego, dzięki któremu zmniejszymy ilość odpadów nie biodegradowalnych generowanych w ramach wydawnictwa kart płatniczych. Ponadto, karta jest wyposażona w udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Nasza ekologiczna karta wpisuje się w ogłoszoną strategię Banku Pocztowego, zgodnie z którą chcemy koncentrować się na zrównoważonym rozwoju oraz dążyć do klimatycznej neutralności – komentuje Joanna Moskalik, p.o. Dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych.

Karta ekologiczna Mastercard powstała przy współpracy z firmą Thales. Została wzbogacona o dodatkowy atut - udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Blind notch, bo o nim mowa, to specjalne wcięcie na krótszej krawędzi karty, które ułatwi Klientom codzienne korzystanie z karty. Ponadto posiada ona wszystkie funkcjonalności dotychczasowej karty debetowej z logo Poczty Polskiej wydawanej przez Bank Pocztowy.  Wraz z kartą Bank oferuje również program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile z cennymi nagrodami – najlepszy program lojalnościowy wg forum Loyalty Planet 360o.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę