aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Benzyna i diesel: na maj może być taniej

27 kwietnia 2023
Benzyna i diesel: na maj może być taniej
Tuż przed majówką e-petrol.pl ma dobre wiadomości dla kierowców, zwłaszcza tankujących olej napędowy. Paliwo to po wyraźnej obniżce jest najtańsze od początku tego roku.

Z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia litr oleju potaniał aż o 22 grosze i kosztuje dziś średnio 6,49 zł. W porównaniu do sytuacji sprzed roku diesel jest tańszy natomiast o ponad 70 groszy i jego średnia ogólnopolska cena dziś jest identyczna jak przeciętna cena benzyny Pb95 sprzed roku.
  
benzyna, diesel, ceny paliw stacje benzynowe
 
Powody do zadowolenia mają także posiadacze aut z silnikiem spalinowym - 95-oktanowa benzyna jest o 10 groszy tańsza niż przed tygodniem i za jej litr płaci się przeciętnie 6,72 zł. Paliwo to jest jednak droższe o ponad 20 groszy niż rok temu. 
 
Najmniejsza - dwugroszowa obniżka - dotyczy LPG, które oferowane jest na stacjach po 3,07 zł/l. W skali roku potaniało zaś o ponad 50 groszy. 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Podlasie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 i diesla: 6,67 i 6,43 zł/l. W województwie świętokrzyskim z ceną 2,98 jest najtańszy autogaz. 
 
Zdecydowanie najdrożej jest w województwie zachodniopomorskim, w którym e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny benzyny Pb95, oleju napędowego i LPG. Wynoszą one odpowiednio: 6,77; 6,57 i 3,18 zł/l.
 

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

Wybór odpowiednich krzeseł do ogrodu jest niezwykle istotny dla każdego, kto pra...

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę