aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Benzyna i diesel: na maj może być taniej

27 kwietnia 2023
Benzyna i diesel: na maj może być taniej
Tuż przed majówką e-petrol.pl ma dobre wiadomości dla kierowców, zwłaszcza tankujących olej napędowy. Paliwo to po wyraźnej obniżce jest najtańsze od początku tego roku.

Z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia litr oleju potaniał aż o 22 grosze i kosztuje dziś średnio 6,49 zł. W porównaniu do sytuacji sprzed roku diesel jest tańszy natomiast o ponad 70 groszy i jego średnia ogólnopolska cena dziś jest identyczna jak przeciętna cena benzyny Pb95 sprzed roku.
  
benzyna, diesel, ceny paliw stacje benzynowe
 
Powody do zadowolenia mają także posiadacze aut z silnikiem spalinowym - 95-oktanowa benzyna jest o 10 groszy tańsza niż przed tygodniem i za jej litr płaci się przeciętnie 6,72 zł. Paliwo to jest jednak droższe o ponad 20 groszy niż rok temu. 
 
Najmniejsza - dwugroszowa obniżka - dotyczy LPG, które oferowane jest na stacjach po 3,07 zł/l. W skali roku potaniało zaś o ponad 50 groszy. 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Podlasie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 i diesla: 6,67 i 6,43 zł/l. W województwie świętokrzyskim z ceną 2,98 jest najtańszy autogaz. 
 
Zdecydowanie najdrożej jest w województwie zachodniopomorskim, w którym e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny benzyny Pb95, oleju napędowego i LPG. Wynoszą one odpowiednio: 6,77; 6,57 i 3,18 zł/l.
 

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę