Białko jaj w produkcji paliwa przyszłości

1 marca 2018
Białko jaj w produkcji paliwa przyszłości

Japońscy naukowcy zdecydowali się zastosować białko zawarte w jajach  w laboratoryjnych metodach pozyskiwania wodoru, źródła tak zwanej czystej energii elektrycznej czyli bez wykorzystania surowców kopalnych.  

W opinii przedstawicieli azjatyckich badaczy korzystne okazało się  użycie białka jaj jako narzędzia w procesie produkcji wodoru. Do tej pory, w produkcji laboratoryjnej największą przeszkodą były zakłócenia spowodowane zbyt dużą swobodą przemieszczania się cząsteczek w cieczy. Rozwiązanie przyniosło  białko zawarte w jajach, które wykorzystano do budowy kryształów pozwalających na unieruchomienie cząsteczek.

Nowe analizy badawcze są jednym z etapów dążenia do ostatecznego wypracowania wydajnej i szybkiej metody produkcji wodoru z wody.

Wodór postrzegany jest jako paliwo przyszłości. Zdaniem specjalistów, jego spalanie jest neutralne dla środowiska i nie generuje tak szkodliwych dla atmosfery emisji związków, pyłów  i gazów jak surowce kopalne. Reakcja z tlenem powoduje produkcję energii elektrycznej , tylko z uwolnieniem wody i ciepła.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Do 2025 roku co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw...

Ochrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Uzyskanie oczekiwane...

Makulatura, plastiki i szkło są chodliwym towarem, ale tylko według unijnych teo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę