dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

Bieszczady/ Podczas ferii leśnicy pokazują z bliska żubry

18 stycznia 2018
Bieszczady/ Podczas ferii leśnicy pokazują z bliska żubry

Zajęcia edukacyjne dla dzieci wypoczywających podczas ferii zimowych w Bieszczadach przygotowało Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. "Zainteresowanym m.in. pokazujemy żubry z niewielkiej odległości" – powiedziała w środę PAP Kaja Hrabal z Centrum.

"Z naszej propozycji korzystają dzieci i młodzież w wieku od kilku do kilkunastu lat. Często przychodzą razem z rodzicami. Chcemy im pokazać uroki pracy leśnika" – poinformowała Hrabal.

Dodała, że zajęcia są prowadzone w formie warsztatów. "Mają nie przypominać lekcji w szkole. Ma być miło i bezstresowo" – wyjaśniła.

W poniedziałki uczestnicy zajęć uczą się budować karmniki oraz poznają zasady dokarmiania ptaków w zimie. We wtorki planowana jest wycieczka do pokazowej zagrody żubrów, gdzie z bliska mogą obserwować te rzadkie zwierzęta.

"W środy podczas prelekcji +Co hasa w stuposiańskich lasach+ uczymy szukania i rozróżniania tropów zwierząt. Z kolei w czwartki odwiedzają nas leśniczowie pracujący w nadleśnictwie Stuposiany, którzy przybliżają swoją pracę" – wyjaśniła edukatorka.

Natomiast w każdy piątek planowane jest spotkanie z ratownikiem górskim. W jego trakcie najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa w górach oraz dowiedzą się, jak skutecznie udzielać pomocy poszkodowanym.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nadleśnictwo w Stuposianach. "Celem jest przybliżenie leśnictwa, pokazanie pracy leśnika. Zrozumienie, czym jest dla nas las, jak się w nim zachować" – dodała Hrabal.

Dwutygodniowa przerwa w zajęciach szkolnych, w zależności od województwa, trwa od 13 stycznia do 25 lutego. Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach.

Pierwsi - od 13 do 28 stycznia – wypoczywają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od 20 stycznia do 4 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z kolei od 27 stycznia do 11 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Natomiast jako ostatni - od 10 do 25 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

 

Alfred Kyc (PAP)


POWIĄZANE

W odpowiedzi na zgłoszony przez samorząd rolniczy problem zapewnienia ochrony bu...

Informacje o możliwym dopuszczeniu używania owadów w procesie żywienia drobiu w ...

Hodowcy z całego świata od lat dostrzegają zalety płynnego żywienia. Świadczy o ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę