CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

BIG JUMP 2016 – 10.07. godz. 15.00 wielkie wejście do wody

5 lipca 2016
BIG JUMP 2016 – 10.07. godz. 15.00 wielkie wejście do wody
Klub Gaja

Najlepszy wypoczynek to ten nad wodą, dlatego właśnie Klub Gaja zachęca do udziału w międzynarodowej akcji BIG JUMP, podczas której obywatele całej Europy manifestować będą swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek. 10 lipca 2016, o godzinie 15.00. zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w Bielsku-Białej lub do zorganizowania własnego BIG JUMP przy najbliższym akwenie, w gronie przyjaciół.

Główne wydarzenie BIG JUMP 2016 odbędzie się w Bielsku-Białej. 10 lipca (niedziela) park Włókniarzy, na wysokości kortów. Punktualnie o godzinie 15.00 odbędzie się wspólne wejście do Białej!

Kolejny raz spotykamy się nad rzekami i jeziorami aby celebrować wspólne wejście do wody.  Z każdym rokiem więcej osób dostrzega ogromne znaczenie wody w życiu ludzi, przyrody i gospodarki. Wody mamy coraz mniej. Kiedy będziemy wchodzić 10 lipca o godz. 15.00 do wody gdziekolwiek w Polsce i Europie pamiętajmy, że jest ona nam i przyszłym pokoleniom niezbędna do życia i rozwoju” – mówi Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja.

Jeśli nie będzie Cię z nami w Bielsku-Białej, zorganizuj własny BIG JUMP! To proste!

1. Dołącz do wydarzenia BIG JUMP na facebook.com/Klub.Gaja.

2. Wyślij wypełnioną kartę zgłoszenia na adres zaadoptujrzeke@klubgaja.pl

3. Zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, zabierzcie ze sobą zwierzęta: psy czy konie.

4. 10 lipca 2016 o godz. 15.00 wejdziecie wspólnie do wody (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie), koniecznie zróbcie pamiątkowe zdjęcie. BIG JUMP można zorganizować wszędzie nad rzeką, stawem, jeziorem, morzem a nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.

5. Zdjęcia wraz z krótką relacją z Waszego BIG JUMP wyślij na adres

zaadoptujrzeke@klubgaja.pl. Najciekawsze z nich zostaną opublikowane na stronach oraz funpage’u Klubu Gaja. Autorzy trzech najciekawszych relacji otrzymają nagrody.

6. Pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą!

7. Wszystkie miejsca BIG JUMP zgłoszone do Klubu Gaja znajdą się na interaktywnej mapie Polski na portalu www.zaadoptujrzeke.pl. W zeszłym roku Polacy zorganizowali BIG JUMP w ponad 70 miejscach!

Wejścia do wody w ramach BIG JUMP 2016 zgłoszono już w następujących miejscach w kraju, m.in.: Zalew na rzece Muchawce w Siedlcach, od strony "Cichej Stanice"(Polski Klub Ekologiczny Koło Podlasie), rzeka Oszczenica  (Sierakowska Kolei Drezynowa), Biała Przemsza w Dąbrowie Górniczej -Okradzionów (Kajaki Przemsza, Grzegorz Piętka) – Strumień Komora II, Ujście do rzeki Biała Przemsza w Sławkowie (Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy).

W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja, w ramach programu Zaadoptuj rzekę przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network.

Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Więcej informacji i relacji z poprzednich akcji BIG JUMP >>>

Klub Gaja


POWIĄZANE

W czwartek częściowo wchodzi w życie CETA - umowa o wolnym handlu między UE a Ka...

MHP chce wejść do Polski dzięki Exdrobowi, który borykał się ostatnio ze stratam...

O ponad 11,7 mln euro zarząd województwa podkarpackiego zwiększył pulę pieniędzy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę