Branża ogrodnicza oswaja się z leasingiem

13 września 2016
Branża ogrodnicza oswaja się z leasingiem

Wartość rynku ogrodniczego w Polsce to niemal 1 mld zł – wynika z szacunków Euromonitor International.[1] Według ekspertów instytucji branża w kolejnych latach będzie dalej się rozwijać. Wpływ na to mają m.in. rosnąca liczba domów jednorodzinnych, dobra kondycja polskiej gospodarki oraz wyższe budżety na utrzymanie publicznych obiektów zieleni. W związku z tym coraz większy popyt jest także na usługi firm zajmujących się utrzymaniem terenów zieleni takich jak Zakład Kształtowania i Utrzymania Terenów Zieleni „RAJGRAS”. Firma została laureatem konkursu EFL „Opowiedz historię swojego biznesu”.

– Nie ma w Polsce branży, której przedstawiciele nie korzystają z leasingu. Oczywiście są takie, w których wiedza na temat tego instrumentu finansowego jest bardzo duża i mam tutaj na myśli na przykład transport, budownictwo czy rolnictwo. Są jednak też takie, w których świadomość korzyści i zalet leasingu dopiero się kształtuje. I właśnie takim rynkiem jest ogrodnictwo. Nasz klient – RAJGRAS – jest leasingobiorcą już od kilkunastu lat, ale jak podkreśla sam właściciel firmy, w szczególności wśród mniejszych podmiotów, wiedza o przewagach leasingu jest jeszcze niewielka. Stąd warto cały czas edukować i pokazywać przedsiębiorcom, że w obszarze finansowania mają wybór – podkreśla Radosław Woźniak, Wiceprezes EFL.

RAJGRAS działa nieprzerwanie od 25 lat w branży zakładania i utrzymania terenów zieleni. Podstawową gałęzią działalności jest pielęgnacja i utrzymywanie zieleni miejskiej i osiedlowej, projektowanie i zakładanie ogrodów oraz terenów zieleni. Firma zajmuje się także wycinką drzew, renowacją parków oraz wykonuje prace związane z zimowym utrzymaniem terenów użyteczności publicznej. Jednocześnie RAJGRAS jest aktywnym leasingobiorcą – od 12 lat korzysta z leasingu różnych środków trwałych.

- Wraz z rozwojem naszej firmy oraz przejściem z lokalnego poziomu działania na krajowy, wzrosły nie tylko potrzeby zatrudnienia większej ilości pracowników, ale także nastąpiła decyzja o powiększeniu floty. Zdecydowaliśmy się na leasing samochodów dostawczych w EFL, a w kolejnych latach wyleasingowaliśmy wiele specjalistycznych maszyn, podnośników koszowych, koparko-ładowarek i ciągników rolniczych, które są niezbędne do wykonywania działalności. Dzięki tej decyzji dochody naszej firmy wzrosły kilkukrotnie, a w planach mamy dalszy rozwój biznesu, m.in. otworzenie drugiej siedziby spółki w Katowicach – mówi Dariusz Szymura, właściciel RAJGRAS.

Na pytanie, czemu leasing, właściciel RAJGRAS odpowiada krótko. – Bo jest korzystny i wygodny. Dzięki leasingowi mogę w każdym momencie dostosować wysokość rat do bieżącej sytuacji finansowej firmy – mówi Dariusz Szymura.

„Opowiedz historię swojego biznesu” – pod takim hasłem EFL zorganizował konkurs skierowany do swoich byłych i obecnych klientów. Zadanie polegało na opowiedzeniu historii firmy i roli, jakiej odegrał w niej leasing. RAJGRAS, obok takich firm, jak: Bdirect, Studio Dekoracji Okna, Serafin, 3TOP został wyróżniony i otrzymał pakiet reklamowy o wartości 10 tys. zł. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia EFL. Na marginesie, firma RAJGRAS również obchodziła w tym roku swoje 25-lecie.

Więcej informacji o firmie RAJGRAS: http://media.efl.pl/presskit/921859.

 

[1] Dane za 2014 rok, http://www.biznes-ogrodniczy.pl/pl/raport/forum_podsumowuje_sezon.html

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Nadal handel zbożem na krajowym rynku jest niewielki. Brak jest ofert sprzedaży ...

Na krajowym rynku tanieje cukier. Powodem spadku cen była duża jego podaż przy n...

Wiceszef PSL Dariusz Klimczak będzie reprezentował ludowców w Komitecie Narodowy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę