Brazylia – kampania w sezonie 2016/2017 wyhamowuje

9 listopada 2016
Brazylia  – kampania w sezonie 2016/2017 wyhamowuje

Brazylijski związek sektora trzciny cukrowej UNICA poinformował, że na początku października 2016 roku zbiory trzciny cukrowej w sezonie 2016/17 (kwiecień/marzec) w rejonie środkowo-południowym (CS) Brazylii były o 7,5% wyższe niż przed rokiem i wyniosły 473,5 mln ton.

Produkcja cukru była większa o 19,7% w relacji rocznej, wynosząc 27,8 mln ton, o 0,8% mniej wytworzono alkoholu (19,9 mld litrów). Produkcja etanolu uwodnionego wyniosła 11,6 mld litrów, a bezwodnego 8,3 mld l. Pierwszy rodzaj alkoholu używany jest jako paliwo w pojazdach typu FFC (wyposażonych w silnik przystosowany do spalania  wysokospirytusowej mieszanki paliwowej), drugi zaś jako biokomponent. W sezonie 2016/17 do produkcji bioetanolu trafia 53,7% surowca, o 4,6 pp. mniej w skali roku.

Wysoka, dwucyfrowa dynamika wzrostu produkcji cukru i niewielki spadek ilości wytwarzanego alkoholu ogółem to między innymi skutek zmian w dywersyfikacji surowca, które można wiązać z rosnącymi cenami cukru na świecie oraz relatywnie niskimi ropy. W Brazylii w 2016 roku obserwowany jest także spadek popytu na paliwo trzcinowe.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe w ostatnich miesiącach UNICA zmniejszyła swoją prognozę dla kampanii cukrowniczej w sezonie 2016/17. Obecnie zbiory są szacowane na około 600 mln ton wobec 630 mln ton wcześniej. Cześć zakładów zakończyła także już kampanię z gorszymi wynikami niż przed rokiem. 

FAPA/FAMMU na podst. UNICA


POWIĄZANE

W związku z listem otwartym Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Bi...

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że w dniu 25 czerwca br. w myśl przepisu § 1 r...

Realizując wniosek z VIII posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, Zarząd KRIR ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę