Brazylia ma kłopoty w Chinach

24 sierpnia 2017
Brazylia ma kłopoty w Chinach

Chiny rozpoczęły procedurę sprawdzającą po doniesieniach lokalnych producentów drobiu  oskarżających brazylijskie firmy o stosowanie dumpingu.

Efekty śledztwa w sprzedaży drobiu poniżej cen rynkowych przez Brazylijczyków będą znane prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy. Analitycy chińskiego rynku podkreślają jednak, że samo ogłoszenie postępowania przeciw brazylijskim firmom skłoni wielu z chińskich importerów do ograniczenia zamówień z Brazylii oraz rozpoczęcia poszukiwania nowych partnerów handlowych.

W sprawie chińskiego postępowania antydumpingowego wypowiedziało się brazylijskie stowarzyszenie, które reprezentuje producentów i eksporterów drobiu. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji chińskim producentom „trudno zrozumieć” ideę bardzo konkurencyjnej gospodarki. Stowarzyszenie twierdzi także, że tego typu postępowania są „czymś normalnym” i Brazylijczycy wyjdą z tej sprawy obronna ręką.

Roczna wartość eksportu drobiu z Brazylii do Chin przekracza miliard 230 milionów dolarów. Brazylijczycy są największym dostawcą mięsa białego do Chin, a ich udział w chińskim imporcie przekracza 50 procent.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i R...

17. lipca odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Trwająca od przeszło tygodnia deszczowa pogoda utrudnia na Podkarpaciu zbiory mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę