Brazylia ma kłopoty w Chinach

24 sierpnia 2017
Brazylia ma kłopoty w Chinach

Chiny rozpoczęły procedurę sprawdzającą po doniesieniach lokalnych producentów drobiu  oskarżających brazylijskie firmy o stosowanie dumpingu.

Efekty śledztwa w sprzedaży drobiu poniżej cen rynkowych przez Brazylijczyków będą znane prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy. Analitycy chińskiego rynku podkreślają jednak, że samo ogłoszenie postępowania przeciw brazylijskim firmom skłoni wielu z chińskich importerów do ograniczenia zamówień z Brazylii oraz rozpoczęcia poszukiwania nowych partnerów handlowych.

W sprawie chińskiego postępowania antydumpingowego wypowiedziało się brazylijskie stowarzyszenie, które reprezentuje producentów i eksporterów drobiu. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji chińskim producentom „trudno zrozumieć” ideę bardzo konkurencyjnej gospodarki. Stowarzyszenie twierdzi także, że tego typu postępowania są „czymś normalnym” i Brazylijczycy wyjdą z tej sprawy obronna ręką.

Roczna wartość eksportu drobiu z Brazylii do Chin przekracza miliard 230 milionów dolarów. Brazylijczycy są największym dostawcą mięsa białego do Chin, a ich udział w chińskim imporcie przekracza 50 procent.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Do połowy marca do Sejmu powinien trafić projekt specustawy ws. budowy płotu wzd...

Anwil z grupy PKN Orlen przystąpił do International Fertilizer Association (IFA)...

Podczas Targów FERMA w Łodzi swoją działalność oficjalnie zainaugurowała Polska ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę