Advertisement

Brazylia próbuje dogadać się z Chińczykami

28 grudnia 2018
Brazylia próbuje dogadać się z Chińczykami

Trwają zaawansowane rozmowy, które mają prowadzić do osiągnięcia porozumienia pomiędzy brazylijskimi eksporterami mięsa drobiowego a chińską administracją. Brazylijczycy wnioskują o podwyższenie cen swoich produktów eksportowanych do Chin, aby umożliwić zniesienie depozytów antydumpingowych.

Kluczowym rozwiązaniem ma być ustalenie minimalnych poziomów cenowych, poniżej których Brazylijczycy nie mogliby sprzedawać do Chin. W opinii WTO mechanizm ten pozwala ograniczać ryzyko nakładania ceł antydumpingowych.

Przypominamy, że w czerwcu 2018 roku Chiny nałożyły cła antydumpingowe na import drobiu z Brazylii (cła w wysokości od 18,8 do 38,4 procent w zależności od gatunku drobiu oraz asortymentu). Opłaty wprowadzono po postępowaniu, które prowadziło chińskie ministerstwo odpowiadające za handel (Chinese Ministry of Commerce).

Urzędnicy stwierdzili, że w wyniku niedozwolonych praktyk sprzedażowych stosowanych przez brazylijskich producentów na rynku chińskim miejscowe zakłady poniosły dające się udowodnić szkody.

Brazylia zaspokajała potrzeby importowe Chin nawet w osiemdziesięciu procentach. Chiny są trzecim, co do wielkości importerem mięsa drobiowego z Brazylii, po Arabii Saudyjskiej oraz Japonii.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Z dniem 31 października 2019 r. mija ustawowy termin uregulowania należnych skła...

W dniach 16-17 października 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja pn. „Nowe...

Samojezdne sieczkarnie polowe John Deere serii 8000 i 9000 zostały zaktualizowan...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę