aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Brazylia wpasowuje się w trendy ekologiczne

21 maja 2019
Brazylia wpasowuje się w trendy ekologiczne

Brazylijscy producenci drobiu pokazali w specjalnym, opublikowanym niedawno raporcie, jak  bardzo drobiarstwo brazylijskie współgra ze światowymi trendami ekologicznymi i dobrostanowymi.

Raport  sygnowany przez stowarzyszenie ABPA zwraca uwagę przede wszystkim na kwestie ważne dla obrońców praw  zwierząt. Dokument dowodzi, że drób w Brazylii utrzymywany jest w warunkach gdzie kurczęta mają  zapewnione światło dzienne i świeże powietrze, a obsady są na tyle małe, że każdy ptak może się swobodnie poruszać. Z drugiej strony, z publikacji ABPA wynika, że produkcja drobiarska w Brazylii systematycznie  redukuje zużycie energii. Ma to się dziać dzięki łagodnemu klimatowi i praktycznemu brakowi potrzeby  dogrzewania kurników. ABPA podkreśla także, że ewentualne  zasilanie energią odbywa się dzięki drewnu pozyskiwanemu ze specjalnych plantacji, a nie z karczowanych lasów deszczowych Amazonii.

Kurczęta w  Brazylii są karmione paszą opartą na soi i kukurydzy, które pochodzą z pól zlokalizowanych w bezpośredniej  bliskości ferm dzięki czemu środowisko nie jest zanieczyszczane przez długotrwały transport. Opublikowanie  raportu przez ABPA ma być początkiem poprawy dobrostanu kurcząt oraz ciągłego podnoszenia wymagań  ekologicznych wobec produkcji drobiarskiej.  W tym celu Brazylijczycy mają powołać specjalny komitet złożony  z naukowców  i ekspertów z Brazylii oraz Unii Europejskiej.

Analizując sytuację w Brazylii trudno nie oprzeć się wrażeniu, że działania tamtejszych drobiarzy są swoistą  ucieczką do przodu. Brazylijski przemysł nie tylko powoli radzi sobie ze skutkami niedawnego kryzysu eksportowego spowodowanego złą jakością  mikrobiologiczną mięsa, ale także dostosowuje się do oczekiwań  konsumentów europejskich (na poziomie deklaratywnym w większym nawet stopniu niż drobiarstwo  europejskie).

Brazylijscy drobiarze, wbrew temu co dzieje się w wielu innych krajach, nie próbują walczyć z konsumenckimi modami, ale w sposób maksymalny je wykorzystać.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę