Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Brazylijczycy zwiększą eksport drobiu w 2020 roku

24 lipca 2020
Brazylijczycy zwiększą eksport drobiu w 2020 roku

Brazylijskie stowarzyszenie reprezentujące przetwórców mięsa (ABPA) prognozuje wzrost eksportu mięsa  drobiowego i wieprzowego z Brazylii w 2020 roku.

Główną siłą napędową będą zamówienia z Chin. Brazylijczycy twierdzą, że popyt ze strony rynku chińskiego nadal przekracza ich oczekiwania. Według Brazylijczyków popyt z zagranicy jest na tyle mocny, że niweluje negatywne skutki pandemii COVID – 19.

Szacuje się, że wywóz drobiu wzrośnie o 3 - 5 proc. w  porównaniu do roku 2019. W sumie na rynki zagraniczne na całym świecie powinno zostać wyeksportowane 4,4 – 4,5 mln ton drobiu. Tym samym, Brazylia utrzyma pozycję lidera w eksporcie drobiu w skali globalnej.  

Wzrost  eksportu przewidywany jest także w odniesieniu do mięsa wieprzowego, osiągając poziom 0,95 – 1,0 mln ton w 2020 roku (wzrost o 27 - 33 proc. r/r). Strategicznym odbiorcą mięsa obu gatunków pozostają Chiny.

W okresie do czerwca 2020 roku blisko połowa eksportowanej z Brazylii wieprzowiny trafiła do Państwa Środka (231 tys. ton). W pierwszym półroczu roku 2020 Chińczycy sprowadzili z Brazylii 346 tys. ton mięsa drobiowego. Wysyłki do Chin  stanowiły 17 proc. całego brazylijskiego eksportu drobiu w tym okresie, który wyniósł 2,1 mln ton.

Kolejnymi dużymi odbiorcami brazylijskich kurczaków byli Japończycy i Arabia Saudyjska. W tym roku produkcja brazylijskiego drobiu  ma ulec zwiększeniu o 4 proc. r/r i osiągnąć wartość 13,8 mln ton. Brazylia ma 64 zakłady zatwierdzone do sprzedaży kurczaka i wieprzowiny do Chin.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Potrzebujesz szybkiej pożyczki i błyskawicznego przelewu pieniężnego? Wybierz po...

W najnowszym raporcie Zrównoważone, stabilne i bezpieczne rybołówstwo, organizac...

Bez względu na sytuację pandemiczną MLEKOVITA nie zwalnia tempa. Mleczarski konc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę