Adama_15.08-30.09.2021

Brazylijsko – amerykańska wojna handlowa?

14 lipca 2021
Brazylijsko – amerykańska wojna handlowa?

Brazylia obawia się silniejszej konkurencji ze strony amerykańskich eksporterów kurczaków na rynku chińskim. Firmy brazylijskie są zaniepokojone przyszłymi relacjami z Chinami, ponieważ od czasu pandemii COVID-19 chińskie władze nie wydały nowych zezwoleń na eksport dla brazylijskich zakładów drobiarskich.

W sprawie, dla agencji Reuters wypowiedział się Luiz Tavares, przedstawiciel największego światowego eksportera kurczaków, czyli firmy BRF. W opinii Tavaresa wysyłki mięsa drobiowego do Chin utrzymują się nadal na wysokim poziomie, ale jednocześnie przyznaje, że brazylijskie interesy z Chińczykami tracą na rzecz Amerykanów, zwłaszcza w sprzedaży kurczaków.

Przez kilka lat amerykański drób był nieobecny w Chinach ponieważ dostawy z USA zostały zablokowane przez Chiny w 2015 roku z powodu grypy ptaków. W 2019 roku Stany Zjednoczone powróciły na rynek chiński i pozostają potężnym graczem w agrobiznesie.

Obawy Brazylii  budzi fakt, że Stany Zjednoczone uzyskują dostęp do chińskiego rynku z zezwoleniami dla ponad tysiąca zakładów, a Brazylia od ponad półtora roku nie ma nowych zezwoleń. Brazylijska branża twierdzi, że pandemia wpłynęła na proces certyfikacji nowych brazylijskich zakładów, które chcą eksportować drób do Chin.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

OPZZRiOR wspólnie z posłem Jarosławem Sachajko (KUKIZ) występują w parlamencie z...

Na świecie trwa coraz większe zainteresowanie mięsem hodowanym w laboratorach. A...

Jak podaje rosyjskie stowarzyszenie mleczarskie Sojuzmoloko za swoim centrum ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę