BREXIT - WAŻNE INFORMACJE

23 listopada 2020
BREXIT - WAŻNE INFORMACJE

W dniu 1 stycznia 2021 r., po zakończeniu okresu przejściowego dotyczącego Brexit'u, Zjednoczone Królestwo będzie miało pełną granicę zewnętrzną. Oznacza to, że wprowadzone zostaną kontrole przepływu towarów między Wielką Brytanią a UE. W lipcu opublikowano pierwsze powtórzenie brytyjskiego modelu operacyjnego na granicy, określającego podstawowy model, który wszyscy importerzy i eksporterzy będą musieli stosować od stycznia 2021 r., a także dodatkowe wymogi dotyczące konkretnych produktów, takich jak żywe zwierzęta, rośliny, produkty pochodzenia zwierzęcego i żywność wysokiego ryzyka niepochodząca od zwierząt.

Rząd Zjednoczonego Królestwa podjął decyzję o wprowadzeniu nowych kontroli granicznych w trzech etapach do dnia 1 lipca 2021 r. Proszę zwrócić uwagę, że model ten zostanie wdrożony 1 stycznia bez względu na wynik bieżących negocjacji handlowych między UE a Wielką Brytanią.

4 listopada 2020 roku Ambasada Brytyjska w Belgii zorganizowała Dzień Branży Portowej i Przemysłowej w Belgii, podczas którego brytyjski model operacyjny na granicy został szczegółowo przedstawiony przez różne administracje brytyjskie (w tym Revenue and Customs, Department for Environment, Food and Rural Affairs, Food Standards Agency).

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej PIM, na której dostępne są szczegółowe informacje tj. przegląd etapów przejściowych, moduł działania na granicy oraz listę dokumentów i prezentacji z Dnia Branży Portowej i Przemysłowej w Belgii: http://izbamleka.pl/brexit-wazne-informacje/

 

 

PIM


POWIĄZANE

Polskie Towarzystwo Zootechniczne zapraszamy do udziału w LXXXVI Jubileuszowym Z...

Znamy już 31 zwycięskich szkół wspólnej akcji Procter & Gamble, Polskiej Fundacj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę