Targi_china_210519-750

Burger King testuje „bezmięsne burgery”

9 kwietnia 2019
Burger King testuje „bezmięsne burgery”

Popularna amerykańska sieć fast – foodów  Burger King wprowadziła do swojego menu „bezmięsne burgery” Imposible Whopper.  Dostawca „kotleta” do burgerów powstałego na bazie składników roślinnych jest firma Impossible Foods. Produkt do złudzenia w swojej konsystencji i smaku przypomina mięso. Powstaje z białek pszeniczych i ziemniaczanych, ale tajemniczym składnikiem odpowiedzialnym za  smak  jest hem.

W lipcu 2018 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności (FDA) uznała hem otrzymywany przez Impossible Foods za bezpieczny (powstaje z soi i genetycznie modyfikowanych drożdży). Whoppery kosztują o około jednego dolara więcej niż klasyczna kanapka. Póki co, Burger King będzie testował nowy produkt w 59 lokalach w USA. A jeśli pomysł okaże się sukcesem, rozszerzy sprzedaż na całym świecie.

Impossible Whopper to nie jedyna taka żywność. Przypominamy, że dwie wielkie firmy: Tyson Foods z USA i niemiecki PHW  nawiązały już partnerstwo z firmą  Beyond Meat produkującą między innymi,  burgery roślinne oparte na białku grochu i soku z buraków. Wspomniani giganci mięsni zainwestowali swój kapitał także w rewolucyjne technologie pozyskiwania tak zwanego „czystego mięsa”.

Profesjonalne podejście do zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach powoduje, że światowi giganci specjalizujący się w konwencjonalnej produkcji białka zwierzęcego coraz częściej inwestują w sektor alternatyw. Próbują się w ten sposób  przygotować na wszelkie ewentualności i ryzyka. Nikt bowiem nie jest w stanie przewidzieć dokładnie na jaka skalę rozwiną się innowacyjne pomysły.  

Wsparcie nowatorskich projektów jest szansą dla globalnych firm drobiarskich na większy udział w  wyznaczaniu trendów oraz standardów branżowych. Według Research and Markets, rynek ten do 2020 roku ma być wart 10,9 mld USD.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

700 tys. gospodarstw mlecznych, 12 tys. zakładów mleczarskich i 300 tys. pracown...

Minister do spraw Handlu, Przemysłu i Rozwoju Gospodarczego Republiki Południowe...

Spółka zależna Lactalis do Brasil ogłosiła zakończenie procesu przejmowania spół...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę