Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Cargill odnotowuje rekordowe roczne zyski drugi rok z rzędu

8 sierpnia 2023
Cargill odnotowuje rekordowe roczne zyski drugi rok z rzędu

Według wyników roku finansowego 2023 (1 czerwca 2022 - 31 maja 2023) globalna firma rolno-przemysłowo-handlowa Cargill zwiększyła swoje przychody w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym o 7,3% do 177 miliardów dolarów.

Dowodem na to jest roczny raport firmy, Porty Ukrainy piszą .

Na bezprecedensowo wysokie wskaźniki ostatnich dwóch lat obrotowych złożyły się wysokie ceny produktów rolnych, spowodowane wojną rosyjsko-ukraińską oraz niesprzyjającą pogodą w niektórych regionach świata.

„W roku podatkowym 2023 mierzymy wyżej, inwestując środki, które zwiększą wartość, jaką wnosimy dla naszych klientów. Obejmują one naszą nową spółkę joint venture Wayne-Sanderson Farms, która pozwoli nam uchwycić wzrost branży drobiarskiej w Ameryce Północnej; przejęcie firmy Owensboro Grain Company, która zwiększy nasze zdolności przetwórcze nasion oleistych, aby sprostać rosnącemu popytowi; sfinalizowanie przejęcia biotechnologicznej działalności firmy Croda, która poszerzy nasze portfolio rozwiązań opartych na zasobach dla producentów przemysłowych” — powiedział Brian Sykes, dyrektor generalny firmy Cargill.

Spółka za kilka miesięcy przedstawi rozszerzone wyniki finansowe za rok obrotowy 2023.

W poprzednim roku podatkowym, w związku z rosyjską inwazją na pełną skalę, firma przeznaczyła 40 mln USD na pomoc humanitarną dla Ukrainy i krajów sąsiednich, aby wesprzeć członków zespołu korporacyjnego na całym świecie, w tym na wsparcie pracowników na Ukrainie, a także pracowników w innych krajach, które udzieliły im schronienia.

Firma Cargil rozpoczęła działalność na Ukrainie w 1993 roku. Zajmuje się produkcją i handlem zbożem i nasionami oleistymi, przetwórstwem nasion słonecznika i soi, produkcją i sprzedażą pasz dla zwierząt. Jest właścicielem zakładu ekstrakcji ropy naftowej w Kachowce (obwód chersoński), wytwórni mieszanek paszowych w obwodzie lwowskim, elewatorów w obwodzie dniepropietrowskim i kirowohradzkim. Jest inwestorem w terminal zbożowy Neptune w porcie morskim Piwdennyj o przepustowości 5 mln ton rocznie.

David McLennan, prezes zarządu firmy Cargill, jest członkiem Narodowej Rady Inwestycyjnej przy Prezydencie Ukrainy. Jak stwierdził szef firmy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w styczniu 2020 r., firma Cargill zainwestowała na Ukrainie ponad 500 mln dolarów.

oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło:лифтер


POWIĄZANE

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...

Trądzik to problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku. Schorze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę