CTR_80917

Case IH zdobywa tytuł „Tractor of the Year 2017” dla Optum 300 CVX

14 listopada 2016

Ciągnik Optum 300 CVX Case IH został wyróżniony tytułem „Tractor of the Year 2017”, będącym wyrazem uznania dla zaangażowania marki w uwzględnienie potrzeb rolników związanych z ochroną gleby i oszczędnością paliwa. Wyróżnienie to, przyznane przez jury, w którego składzie zasiedli specjaliści z kilku najważniejszych branżowych pism rolniczych, stanowi uznanie dla przystosowania kompaktowego i charakteryzującego się dużą mocą ciągnika Optum CVX do rosnącego segmentu klientów.

 

- Jako kolejne wyróżnienie po nagrodzie „Machine of the Year” zdobytej przez Optum w 2015 r., tytuł „Tractor of the Year” pokazuje, że uznanie w europejskiej branżowej prasie rolniczej, jakie uzyskała konstrukcja oraz funkcje ciągnika Optum, odzwierciedla znaczący postęp w technologii budowy ciągników - mówi Dan Stuart, kierownik działu marketingu i produktu Case IH ds. ciągników o dużej mocy na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.


- Plasując się pomiędzy produkowanym w Stanach Zjednoczonych ciągnikiem Magnum a naszą gamą Puma, która tak jak Optum produkowana jest w austriackim zakładzie w St. Valentin, oraz dodając do nich całkowicie nową, mocniejszą, ale jednocześnie lżejszą konstrukcję z unowocześnioną, mocną osią przednią i strukturalną konstrukcją miski olejowej silnika, ciągnik ten spełnia oczekiwania klientów wymagających maszyny o mocy 250-300 KM i korzystnym stosunku mocy do masy oraz kompaktowej, zwrotnej budowie.

 

- Oznacza to, że doskonale nadaje się on do zadań, w których kluczowe znaczenie mają zarówno moc, jak i mniejsza masa - takich jak prace z użyciem dużych kosiarek, w których ważna jest ochrona murawy. Jednocześnie w pracach, w których niezwykle ważnym czynnikiem są trakcja i przyczepność, jak na przykład ciężkie prace kultywacyjne, istnieje możliwość dociążenia ciągnika Optum, przez co zyskuje on parametry charakterystyczne dla tradycyjnych ciągników z tego zakresu mocy. Na potrzeby transportu drogowego można zaś wyposażyć Optum w balast przystosowany do masy ciągnionego ładunku, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i oszczędności paliwa.

 

Współpracujący z bezstopniową przekładnią Case IH CVX, korzystający z technologii selektywnej redukcji katalitycznej Hi-eSCR, sześciocylindrowy silnik FPT o pojemności 6,7 litra, został skonstruowany w oparciu o strukturalną miskę olejową. Podczas gdy standardowa masa własna ciągnika wynosi 11000 kg, budowa taka umożliwiła zwiększenie maksymalnej całkowitej masy pojazdu do 16000 kg. Dodatkowe funkcje oszczędności paliwa obejmują system zarządzania prędkością biegu jałowego, zmniejszający prędkość obrotową silnika z 850 obr./min do 650 obr./min w przypadku zatrzymania ciągnika na dwie minuty.

 

- W rezultacie otrzymano ciągnik chroniący glebę, ze względu na możliwość dostosowania jego masy do danej pracy. Rozwiązanie to zabezpiecza aktywa właściciela przed zużyciem opon i podzespołów, które może występować w przypadku stosowania ciężkich ciągników do lżejszych zadań na polu lub drodze. Zapobiega to również wysokiemu zużyciu paliwa, o czym świadczy wynik testu DLG Powermix, wynoszący 249 g/kWh. Nagroda „Tractor of the Year” pokazuje, jak bardzo powyższe właściwości są istotne we współczesnym rolnictwie.

 

***


Marka Case IH cieszy się zaufaniem profesjonalistów dzięki ponad 170 latom doświadczenia i praktyki w branży rolniczej. Asortyment potężnych ciągników, kombajnów i pras wspierany jest przez globalną sieć profesjonalnych dealerów dokładających wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom najwyższej klasy pomoc i rozwiązania, zapewniające im uzyskanie wydajności niezbędnej w gospodarstwach XXI wieku. Dodatkowe informacje na temat produktów marki Case IH można znaleźć w Internecie pod adresem www.caseih.com..

 

Case IH to marka CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie dóbr kapitałowych, notowana na giełdzie w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Borsa Italiana w indeksie Mercato Telematico Azionario (MI: CNHI).

 

Dodatkowe informacje na temat firmy CNH Industrial można znaleźć w Internecie pod adresem www.cnhindustrial.com.

Biuro prasowe Case IH / CNH Industrial N.V.


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę