aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ceny zbytu artykułów mleczarskich

15 lutego 2021
Ceny zbytu artykułów mleczarskich

Zakłady mleczarskie monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 25–31.01.2021r . masło w blokach zbywały przeciętnie po 15,14 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 3% drożej niż przed miesiącem.

Masło konfekcjonowane sprzedawano po 16,30 zł/kg (3,26 zł za 200 gramową kostkę), o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. Masło w blokach było o 2% droższe niż przed rokiem, a masło konfekcjonowane – o 6,5% tańsze.

Cena zbytu OMP wyniosła 9,91 zł/kg i była o 2% wyższa niż tydzień wcześniej i o 4% wyższa niż przed miesiącem. Za pełne mleko w proszku płacono 12,44 zł/kg, o 2% więcej niż w poprzednim notowaniu i miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami sprzed roku OMP było tańsze o 9%, a PMP – o 2%.

Ser Gouda, tak jak w trzecim tygodniu stycznia br., zbywano przeciętnie po 14,65 zł/kg, o 3% drożej niż przed miesiącem. Cena sera Edamskiego wyniosła 13,83 zł/kg i była o 1% wyższa od notowanej w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. Ser Gouda był o 1% droższy niż przed rokiem, a ser Edamski – o 1% tańszy.

 

PIM / KOWR


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę