A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Charytatywny Bieg z Butelką Mleka 2022 już na nami!

9 września 2022
Charytatywny Bieg z Butelką Mleka 2022 już na nami!

Pobiegli, by pomagać

Tegoroczny Charytatywny Bieg z Butelką Mleka odbył się 4 września w nowej lokalizacji – w Giełczynie k. Łomży. Wzięło w nim udział 230 uczestników z całej Polski, którzy pobiegli na 3 dystansach: 5 km, 10 km oraz 21 km. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i towarzyszących im rodzin oraz kibiców.

Charytatywny Bieg z Butelką Mleka to wydarzenie, które zyskało już rozpoznawalność i popularność wśród biegaczy. W tym roku dzięki zaangażowaniu uczestników udało się zebrać 14 000 zł na cele charytatywne, które przeznaczone zostaną na wsparcie lokalnych organizacji: Łomżyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń”.
Tegoroczny Bieg z Butelką Mleka po raz pierwszy przebiegał nową, malowniczą trasą wśród giełczyńskich lasów, a zawodnicy pokonywali wybrany dystans z tytułową butelką mleka OSM Piątnica. Wydarzeniu towarzyszyły biegi dla najmłodszych oraz piknik rodzinny. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek – była degustacja produktów OSM Piątnica, grochówka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. W czasie pikniku przeprowadzono także konkursy z nagrodami oraz zabawy dla dzieci.

To był dzień pełen pozytywnych sportowych emocji i wrażeń. Spółdzielnia mleczarska Piątnica od lat włącza się w inicjatywy promujące zdrowy tryb życia oraz angażuje się w lokalne inicjatywy, wspomagając działalność regionalnych instytucji oraz organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy dumni, że już po raz szósty możemy być sponsorem Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka, tak popularnego wśród biegaczy z całego kraju. Wszystkim uczestnikom oraz sympatykom biegu dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku – mówi Monika Jusińska-Zbiegniewska, Dyrektor Marketingu OSM Piątnica.

Organizatorem tegorocznego Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, współorganizatorem Gmina Łomża, a Sponsorem Głównym – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

 


POWIĄZANE

1 czerwca 2023 roku odbyło się trzecie stacjonarne spotkanie Komitetu Sterująceg...

Do 4 września Komisja Europejska przedłużyła zakaz importu z Ukrainy jedynie czt...

Według danych Ministerstwa Finansów, w pierwszym kwartale br. liczba blokad rach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę