informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Chiny/ ASF wykryto w kolejnej prowincji na południu kraju

25 października 2018
Chiny/ ASF wykryto w kolejnej prowincji na południu kraju

Chińskie ministerstwo rolnictwa poinformowało w czwartek o wykryciu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) na południu kraju. Chorobę odnotowano po raz pierwszy w prowincji Kuejczou, która jest 13. chińskim regionem dotkniętym ASF.

Chorobę zdiagnozowano na niewielkiej fermie w mieście Bijie – podano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej resortu. W wyniku ASF padło osiem z 10 świń w tym gospodarstwie.

Od początku sierpnia ministerstwo potwierdziło już ponad 40 ognisk ASF w 12 prowincjach kraju oraz w mieście wydzielonym Tiencin. Na dotkniętych obszarach prewencyjnie wybito łącznie co najmniej 200 tys. sztuk trzody chlewnej - informowali urzędnicy.

Choroba, która początkowo atakowała głównie w północnej i wschodniej części kraju, rozprzestrzeniła się niedawno na południe i zachód. W niedzielę resort rolnictwa doniósł o pierwszych przypadkach odnotowanych w prowincji Junnan w południowo-zachodnich Chinach, a w środę – w prowincji Hunan w centrum kraju.

Bijie leży w północno-zachodniej części Kuejczou, w pobliżu granicy z Junnanem, a jednocześnie ponad 2,3 tys. km od miasta Shenyang, gdzie na początku sierpnia wykryto pierwsze w historii ognisko ASF w Chinach.

ASF nie jest groźny dla ludzi, ale dla nierogacizny jest chorobą śmiertelną i nie ma przeciw niemu skutecznej szczepionki. Chiny posiadają największe pogłowie trzody chlewnej na świecie i są największym producentem oraz konsumentem mięsa wieprzowego.

 

Andrzej Borowiak (PAP)


POWIĄZANE

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...

Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń...

W związku z pismami KRIR w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę