Chiny: Obostrzenia administracji Celnej

28 września 2020
Chiny: Obostrzenia administracji Celnej

Pismo GLW w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez służby Administracji Celnej ChRL związanych z możliwością przenoszenia COVID–19 przez eksportowaną żywność chłodzoną i mrożoną
Do Polskiej Izby Mleka wpłynęło pismo Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez służby Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej związanych z możliwością przenoszenia COVID–19 przez eksportowaną żywność chłodzoną i mrożoną.
Jak wynika z informacji nt. wzmocnienia kontroli służb GACC w kraju pochodzenia produktów chłodzonych i mrożonych, wynika, że: do dnia 7 września br. funkcjonariusze GACC przeprowadzili 121 wideo kontroli w zakładach produkujących żywność chłodzoną i mrożoną w 30 krajach.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieprawidłowości w zakresie stosowania zaleceń WHO w kwestii środków bezpieczeństwa w związku z COVID 19 w wyniku których GACC zawiesił import żywności chłodzonej i mrożonej 56 producentów z 19 krajów. 41 zakładów, w których pojawił się COVID-19 zawiesiło eksport do Chin automatycznie.

źródło: Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę