Chiny: Obostrzenia administracji Celnej

28 września 2020
Chiny: Obostrzenia administracji Celnej

Pismo GLW w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez służby Administracji Celnej ChRL związanych z możliwością przenoszenia COVID–19 przez eksportowaną żywność chłodzoną i mrożoną
Do Polskiej Izby Mleka wpłynęło pismo Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez służby Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej związanych z możliwością przenoszenia COVID–19 przez eksportowaną żywność chłodzoną i mrożoną.
Jak wynika z informacji nt. wzmocnienia kontroli służb GACC w kraju pochodzenia produktów chłodzonych i mrożonych, wynika, że: do dnia 7 września br. funkcjonariusze GACC przeprowadzili 121 wideo kontroli w zakładach produkujących żywność chłodzoną i mrożoną w 30 krajach.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieprawidłowości w zakresie stosowania zaleceń WHO w kwestii środków bezpieczeństwa w związku z COVID 19 w wyniku których GACC zawiesił import żywności chłodzonej i mrożonej 56 producentów z 19 krajów. 41 zakładów, w których pojawił się COVID-19 zawiesiło eksport do Chin automatycznie.

źródło: Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji C(2020)9590 z dnia 22.12.2020 r. wyprodukow...

Argentyński rząd zniósł zakaz eksportu kukurydzy wprowadzony w grudniu 2020 roku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę