aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Chiny zablokowały import z trzech zakładów w Brazylii

6 lipca 2020
Chiny zablokowały import z trzech zakładów w Brazylii

Jak donosi agencja Reuters, chińskie władze wprowadziły tymczasowy zakaz importu z trzech brazylijskich zakładów mięsnych dotkniętych przez COVID – 19. Brazylijskie władze powiadomiły o tym fakcie w dniu 29 czerwca 2020 roku.

Nie podano oficjalnie nazw przetwórców mięsnych wobec których zastosowano restrykcje. Brazylijskie władze podjęły negocjacje z Chinami. Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń COVID - 19 wśród pracowników brazylijskich przetwórców mięsa chińskie władze zwracały się w ostatnich tygodniach do brazylijskiego ministerstwa rolnictwa o przekazanie informacji, które firmy eksportują produkty rolne do Państwa Środka.

Co więcej, na wniosek chińskich władz największe brazylijskie firmy jak: BRF, JBS, Minerva i Marfrig musiały podpisać specjalne deklaracje, że ich eksport jest „wolny od koronawirusa”. Jednocześnie przedstawiciele branży mięsnej podkreślili, że nie ma dowodów na to, że wirus jest przenoszony przez żywność. Według opinii amerykańskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) pracownicy zakładów mięsnych  nie są narażeni na zakażenie wirusem za pośrednictwem produktów mięsnych.

Już jakiś czas temu raportowaliśmy, że podobno Chiny zaostrzyły nadzór nad importowaną żywnością, dopatrując się związku z  nowymi  przypadkami zakażeń w Chinach z hurtowymi rynkami żywności.  

Rzekomo Pekin wprowadził procedury  przeprowadzania dodatkowych testów  w kierunku koronawirusa  dla importowanego mięsa, owoców morza i  świeżych produktów. Pojawiły się doniesienia, że w chińskich portach już są pobierane liczne próbki mięsa w celu  wykonania testów.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę