aaa_TSW_2023
CTR_2023

Chiny zwiększają produkcje mleka o 4%

26 maja 2023
Chiny zwiększają produkcje mleka o 4%

Oczekuje się, że lepsza wydajność produkcji i większy inwentarz bydła zwiększą produkcję mleka surowego w Chinach o cztery procent, do ponad 42 milionów ton metrycznych (MMT) w 2023 r. Przewiduje się, że wysoka produkcja mleka surowego będzie wspierać wyższą produkcję pełnego mleka w proszku (WMP). Krajowa produkcja PMP będzie ciążyć na imporcie zarówno PMP, jak i odtłuszczonego mleka w proszku. Oczekuje się jednak, że import innych produktów mlecznych, takich jak ser i masło, wzrośnie w 2023 r. ze względu na zniesienie ograniczeń związanych z COVID-19.


Projekt krajowego standardu bezpieczeństwa żywności w zakresie oznaczania białka wydany do komentarzy krajowych

W dniu 10 maja 2023 r. Departament Monitorowania i Oceny Standardów Bezpieczeństwa Żywności Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) opublikował ogłoszenie, w którym zwraca się do opinii publicznej na temat kilku projektów krajowych norm bezpieczeństwa żywności. Niniejszy raport zawiera nieoficjalne tłumaczenie zmienionego Krajowego Standardu Bezpieczeństwa Żywności w zakresie oznaczania białka, który można zgłaszać do 30 czerwca 2023 r. Towary, których to dotyczy, obejmują zboża i ziarna gruboziarniste, nasiona oleiste, orzechy drzewne i jaja. ChRL prawdopodobnie zgłosi tę normę do WTO po zakończeniu tej krajowej procedury zgłaszania i zgłaszania uwag.


Pięć krajowych norm bezpieczeństwa żywności wydanych na potrzeby komentarzy krajowych

W dniu 10 maja 2023 r. Departament Monitorowania i Oceny Standardów Bezpieczeństwa Żywności Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) opublikował ogłoszenie, w którym zwraca się do krajowych opinii publicznych na temat pięciu krajowych norm bezpieczeństwa żywności dotyczących wzmacniaczy składników odżywczych, dodatków do żywności, testowanie białka, nabiał w proszku i modyfikowany nabiał w proszku. Niniejszy raport zawiera nieoficjalne tłumaczenie ogłoszenia o okresie publicznego komentowania oraz katalogu. ChRL prawdopodobnie zgłosi te normy do WTO po zakończeniu tej krajowej procedury powiadamiania i zgłaszania uwag.

oprac. e-mk, ppr.pl na podst. źródło: FDA


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę