aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Chiny zwiększają produkcje mleka o 4%

26 maja 2023
Chiny zwiększają produkcje mleka o 4%

Oczekuje się, że lepsza wydajność produkcji i większy inwentarz bydła zwiększą produkcję mleka surowego w Chinach o cztery procent, do ponad 42 milionów ton metrycznych (MMT) w 2023 r. Przewiduje się, że wysoka produkcja mleka surowego będzie wspierać wyższą produkcję pełnego mleka w proszku (WMP). Krajowa produkcja PMP będzie ciążyć na imporcie zarówno PMP, jak i odtłuszczonego mleka w proszku. Oczekuje się jednak, że import innych produktów mlecznych, takich jak ser i masło, wzrośnie w 2023 r. ze względu na zniesienie ograniczeń związanych z COVID-19.


Projekt krajowego standardu bezpieczeństwa żywności w zakresie oznaczania białka wydany do komentarzy krajowych

W dniu 10 maja 2023 r. Departament Monitorowania i Oceny Standardów Bezpieczeństwa Żywności Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) opublikował ogłoszenie, w którym zwraca się do opinii publicznej na temat kilku projektów krajowych norm bezpieczeństwa żywności. Niniejszy raport zawiera nieoficjalne tłumaczenie zmienionego Krajowego Standardu Bezpieczeństwa Żywności w zakresie oznaczania białka, który można zgłaszać do 30 czerwca 2023 r. Towary, których to dotyczy, obejmują zboża i ziarna gruboziarniste, nasiona oleiste, orzechy drzewne i jaja. ChRL prawdopodobnie zgłosi tę normę do WTO po zakończeniu tej krajowej procedury zgłaszania i zgłaszania uwag.


Pięć krajowych norm bezpieczeństwa żywności wydanych na potrzeby komentarzy krajowych

W dniu 10 maja 2023 r. Departament Monitorowania i Oceny Standardów Bezpieczeństwa Żywności Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) opublikował ogłoszenie, w którym zwraca się do krajowych opinii publicznych na temat pięciu krajowych norm bezpieczeństwa żywności dotyczących wzmacniaczy składników odżywczych, dodatków do żywności, testowanie białka, nabiał w proszku i modyfikowany nabiał w proszku. Niniejszy raport zawiera nieoficjalne tłumaczenie ogłoszenia o okresie publicznego komentowania oraz katalogu. ChRL prawdopodobnie zgłosi te normy do WTO po zakończeniu tej krajowej procedury powiadamiania i zgłaszania uwag.

oprac. e-mk, ppr.pl na podst. źródło: FDA


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę