CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Ciągnik John Deere 6155R „Hitem wystawy” w Siedlcach

12 września 2016

Ciągnik John Deere model 6155R z automatycznym systemem prowadzenia satelitarnego AutoTrac otrzymał wyróżnienie „HIT WYSTAWY” w kategorii "Innowacyjne rozwiązanie dla rolnictwa", podczas XXIII Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym organizowanym przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce.

Wyróżniony ciągnik 6155R - reprezentowany na wystawie przez Dealera John Deere firmę Agrotechnika Maszyny Rolnicze Krzysztof Laszuk z Białej Podlaskiej - to sześciocylindrowy model napędzany silnikiem John Deere PowerTech PVS o pojemności 6,8 litra i mocy znamionowej 145 i 155 KM (97/68 WE). Ta nowoczesna jednostka napędowa jest wyposażona w turbosprężarkę o zmiennej geometrii oraz system inteligentnego zarządzania mocą (IPM), zwiększający moc o 47 KM w trakcie pracy w transporcie lub z wałkiem odbioru mocy (WOM). Do ciągnika John Deere 6155R jest dostępny szeroki wybór przekładni w tym bardzo nowoczesna automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa DirectDrive. Pozwala to na wielozadaniową pracę w gospodarstwach uprawowych, hodowlanych i mieszanych oraz dla usługodawców. Ciągnik wyposażony jest również m.in komfortowy podłokietnik CommandARM, na którym są umieszczone elementy sterujące różnymi funkcjami ciągnika oraz wyświetlacz dotykowy, do którego właściciel ciągnika może mieć bezprzewodowy wgląd, dzięki opcjonalnemu systemowi RDA (Remove Display Acces).

- Przyznanie prestiżowej nagrody dla ciągnika John Deere w kategorii innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa jest potwierdzeniem, że w obliczu zachodzących zmian w branży rolniczej niezwykle istotne jest korzystanie z rozwiązań, które zapewniają maksymalną wydajność oraz precyzję pracy, zmniejszając zużycie: paliwa, materiału siewnego, środków ochrony roślin, nawozów, jednocześnie skracają czas trwania zabiegów agrotechnicznych – mówi Krzysztof Biełuszka, Dyrektor Handlowy firmy Agrotechnika Maszyny Rolnicze Dealera John Deere. – Dlatego w naszych maszynach staramy się stosować automatyczne systemy odciążające operatora np. system AutoTrac. – dodaje.

AutoTrac - komfort prowadzenia z najwyższej półki

John Deere AutoTrack, zastosowany w wyróżnionym ciągniku, to system automatycznego prowadzenia satelitarnego. Prowadzi on ciągnik automatycznie korygując tor jazdy i to niezależnie od pory dnia czy warunków widoczności. Wszystko odbywa się przy zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodności maszyny. Do tego system AutoTrac może współpracować z innymi systemami John Deere takimi, jak iTEC Pro automatycznie sterujący ciągnikiem i zaczepioną maszyną na uwrociach. System ogranicza liczbę przejazdów na polu i dzięki temu gwarantuje krótszy czas pracy oraz niższe zużycie paliwa i środków produkcji na polu. Znacznie podwyższa to wydajność i komfort pracy operatora, który nie musi trzymać kierownicy i sterować ciągnikiem. System AutoTrac jest stosowany również w kombajnach zbożowych, sieczkarniach i opryskiwaczach samojezdnych.

Biuro prasowe John Deere


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę