aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

CIECH Sarzyna zmienia się na "Qemetica Agricultural Solutions Poland"

6 czerwca 2024
CIECH Sarzyna zmienia się na "Qemetica Agricultural Solutions Poland"

Qemetica Agricultural Solutions Poland – tak od teraz będzie nazywać się CIECH Sarzyna – podkarpacka spółka chemicznej grupy, największy polski producent środków ochrony roślin. Zgodnie z zapowiedziami z kwietnia br. wraz z początkiem czerwca dokonała formalna zmiany nazwy spółek Grupy, w tym także tej działającej w Nowej Sarzynie. To nowy krok w historii firmy po tym, jak 10 lat temu strategicznym inwestorem został Kulczyk Investments, a także bezpośrednie następstwo objęcia przez Kulczyk Investments pełnej kontroli nad Grupą i zakończenia notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w marcu tego roku. Rebranding jest częścią nowej strategii Qemetiki, zakładającej m.in. rozwój biznesu Agro dzięki ekspansji produktowej i geograficznej. Już dziś produkty spółki z Nowej Sarzyny trafiają do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Zarejestrowanie nowej nazwy w odpowiednich organach kończy formalny proces rebrandingu CIECH. Zmianie uległa nazwa poszczególnych spółek, jednak ich formy prawne, numery NIP, KRS, REGON czy konta bankowe pozostały bez zmian. Zmiana była poprzedzona kampanią informacyjną skierowaną do partnerów biznesowych oraz szerokiego grona odbiorców, w szczególności w okolicach zakładów produkcyjnych. Dla pracowników chemicznej grupy zmiana nazwy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Nowa nazwa to kontynuacja transformacji prowadzonej przez właściciela chemicznej grupy przez ostatnie 10 lat. W tym czasie struktura Grupy została uporządkowana, a procesy produkcyjne i biznesowe usprawnione. Zrealizowano również największy w historii Grupy plan inwestycji oraz wdrożono także ambitne plany związane ze zrównoważonym rozwojem.

Dla Qemetiki z Nowej Sarzyny – filaru biznesu Agro całej grupy - cele zakładają dalszą ekspansję geograficzną na nowe rynki. To przede wszystkim dalszy rozwój marki Halvetic — innowacyjnego herbicydu produkowanego w podkarpackim zakładzie, bazującego na opatentowanej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”®), który pozwala na utrzymanie dotychczasowej wysokiej skuteczności substancji aktywnej przy jednoczesnym obniżeniu jej dawki na hektar o połowę. Produkt zadebiutował w Polsce ponad dwa lata temu, wzmacniając pozycję spółki w segmencie glifosatu – obecnie udział spółki z Nowej Sarzyny w krajowym segmencie tej substancji wynosi ponad 40 proc. Grupa, m.in. dzięki kolejnym rejestracjom Halvetic, dokonuje ekspansji międzynarodowej na kolejne rynki. Produkt jest zarejestrowany już w 18 państwach na świecie, w tym w 14 krajach w Europie, m.in. w Chorwacji, Czechach, w Rumunii, na Litwie, Łotwie, a także w Portugalii. Obecnie Halvetic oczekuje na rejestrację w kolejnych państwach, także poza Europą.

Biznes Agro Qemetiki, na który składa się spółka podkarpacka, a także Qemetica Agricultural Solutions Spain oraz Qemetica Agrocultural Solutions Romania, wykazuje długofalowy potencjał i od kilku lat dynamicznie się rozwija. Grupa wprowadza do swojej oferty również produkty z nowych segmentów, m.in. bardzo dobrze przyjęte przez rynek fungicydy i insektycydy, jak również rozwija działalność na kolejnych perspektywicznych rynkach. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje również rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce oraz Australii.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę