CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

CNH Industrial liderem branży wg indeksów Dow Jones Sustainability World and Europe

12 września 2016
CNH Industrial liderem branży wg indeksów Dow Jones Sustainability World and Europe

Z wynikiem 90/100 marka CNH Industrial potwierdziła swoją pozycję lidera zrównoważonego rozwoju na świecie.

Notowania indeksów Dow Jones Sustainability (DJSI) World i Europe potwierdziły, że CNH Industrial pozostaje liderem branży w tej dziedzinie już od sześciu lat. Ocena za rok 2016 dała marce wynik 90/100, przy czym średnia dla badanej konkurencji z branży maszyn i sprzętu elektrycznego wyniosła 52/100. Wszystkie spółki uwzględnione w indeksach ocenia RobecoSAM, czyli specjalista w dziedzinie inwestycji zajmujący się wyłącznie inwestycjami w zrównoważony rozwój.

„Pozycja lidera branży zdobyta przez naszą firmę już po raz szósty, rok po roku, nie tylko potwierdza, że osiągamy wyniki najwyższej klasy, ale również, że umiemy utrzymać tę klasę przez długi czas. To znaczące osiągnięcie zawdzięczamy między innymi niesłabnącemu zaangażowaniu 64000 naszych pracowników na całym świecie” - podsumował Richard Tobin, Chief Executive Officer.

Indeksy DJSI World i DJSI Europe to jedne z najbardziej prestiżowych indeksów kapitałowych badających zrównoważony rozwój spółek. Ich notowania uwzględniają wyłącznie spółki, które uznaje się za wzorcowe pod względem osiągnięć ekonomicznych, środowiskowych i społecznych. Proces oceny poprzedzający notowanie w DJSI World objął 78 spółek z branży maszyn i sprzętu elektrycznego. Ostatecznie w indeksie odnotowano tylko 11 z nich. Natomiast do oceny poprzedzającej notowanie w indeksie DJSI Europe zaproszono 28 spółek, z których uwzględniono 7.

CNH Industrial uzyskało najwyższy wynik w najważniejszych aspektach analizy strategii klimatycznej i wydajności ekologicznej prowadzonych działań (wymiar ekologiczny), w dziedzinie przyciągania i utrzymywania utalentowanych pracowników (wymiar społeczny) oraz zarządzania innowacją (wymiar ekonomiczny).

CNH Industrial uwzględniono również w innych wiodących indeksach badających zrównoważony rozwój, w tym: Carbon Disclosure Leadership Index (CDLI), Carbon Disclosure Performance Index - A LIST, MSCI Global ESG Indexes, MSCI Global SRI Indexes, FTSE4Good, ECPI Global Developed ESG Best in Class Equity, FTSE ECPI Italia SRI Benchmark i FTSE ECPI Italia SRI Leaders, NYSE Euronext Vigeo Europe 120, NYSE Euronext Vigeo Eurozone120, Corporate Communications STOXX Global ESG Leaders Index, STOXX Global ESG Environmental Leaders Index, STOXX Global ESG Social Leaders Index, STOXX Europe Sustainability Index, EURO STOXX Sustainability Index, STOXX Global Climate Change Leaders, STOXX Global Low Carbon Footprint.

Dodatkowe informacje o strategiach i działaniach marki CNH Industrial na rzecz zrównoważonego rozwoju dostępne są pod linkiem:

http://www.cnhindustrial.com/en-us/sustainability/our_approach_to_sustainability/Pages/default.aspx

Więcej informacji o indeksach DJSI na stronie:

www.sustainability-indices.com


CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI /MI: CNHI) jest światowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych i może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w branży, szeroką ofertą produktów oraz obecnością na całym świecie. Każda z marek należących do spółki stanowi znaczną siłę międzynarodową w swoim sektorze przemysłowym: Case IH, New Holland Agriculture i Steyr w kategorii ciągników i maszyn rolniczych, Case i New Holland Construction w zakresie wyposażenia ruchomego, Iveco w sektorze pojazdów użytkowych, Iveco Bus i Heuliez Bus - autobusów i autokarów, Iveco Astra w kategorii pojazdów do obsługi kamieniołomów i placów budowy, Magirus - samochodów pożarniczych, Iveco Defence Vehicles - sprzętu obronnego i do ochrony ludności, a FPT Industrial w dziedzinie silników i przekładni. Więcej informacji na witrynie internetowej spółki: www.cnhindustrial.com

Biuro prasowe CNH Industrial Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa...

Zamierzam podjąć rozmowy z resortem sprawiedliwości w sprawie przepisów wyłączaj...

Polska nie akceptuje propozycji Komisji Europejskiej dot. połowów na Bałtyku w 2...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę